The Defiant Universe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Egy világ, de mégis három... Ugyanaz, de mégsem... Az emberek nagyravágyósága miatt a világ, amiben élünk megváltozott. Minden csupán tőlünk függ. Hol, hogyan, kivel és miként élünk. Tapasztald meg egyazon világ három arcát és tedd a helyére a dolgokat!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
welcome
Üdv a defiant universe különös világában! Ha tetszik, amit látsz, rajta... regisztálj és légy részese egy cseppet sem hétköznapi történetnek!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chat
staff

Legutóbbi témák
» Második randi, avagy a strandon
Szükőkút Icon_minitimeVas. Márc. 09, 2014 4:10 pm by Dylan Branfort

» Albérletben...
Szükőkút Icon_minitimePént. Nov. 29, 2013 1:46 pm by Robert Garfield

» Mozi & Pláza → Dylan and Marcie
Szükőkút Icon_minitimeKedd Nov. 05, 2013 1:06 am by Dylan Branfort

» Képet, neked, szeretettel!
Szükőkút Icon_minitimePént. Okt. 25, 2013 9:38 am by Amelia Bright

» Kérdezz! Válaszolj! Ismerj meg!
Szükőkút Icon_minitimePént. Okt. 25, 2013 8:34 am by Marcie Owanfell

» Branfort kúria
Szükőkút Icon_minitimeVas. Okt. 13, 2013 11:10 am by Dylan Branfort

» Phoenix Rose
Szükőkút Icon_minitimeVas. Okt. 06, 2013 5:00 am by Marcie Owanfell

» Katrina White
Szükőkút Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 10:50 pm by Katrina White

» Noel Jackobs készülget
Szükőkút Icon_minitimeSzomb. Aug. 24, 2013 5:32 am by Noel Jackobs

» Erdei utak
Szükőkút Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 4:54 am by Marcie Owanfell

frpg toplista
Szükőkút 2zid75e
~ frpg toplista ~
Kérlek, segíts nekünk minden nap egy kattintással, hogy egyre előrébb kerülhessünk a szerepezős fórumok toplistáján.
Top posters
Admin
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Dylan Branfort
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Amelia Bright
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Marcie Owanfell
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Rei Minh
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Ciel D. Blackall
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Robert Garfield
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Joyce Romain
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Dylan Prince Rosso
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
Svetlana Rimmer
Szükőkút Vote_lcapSzükőkút Voting_barSzükőkút Vote_rcap 
kiemelt
Szükőkút A>
anniversary
oldalnyitás napja: 2013.05.21.

 

 Szükőkút

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin

Admin


Posts : 210
Join date : 2013. Apr. 30.

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeSzer. Május 08, 2013 8:11 am

Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com
Rei Minh

Rei Minh


Posts : 32
Join date : 2013. May. 01.
Residence : { Alpha • Los Angeles }
Age : 30
Play by : { Goo Hara }

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeCsüt. Május 23, 2013 5:22 am



Rei & Alina


Napok óta először sütött ki nap. El sem hiszem... Már amennyire persze ennek örülni lehet. Évekkel ezelőtt máshogy ragyogott az ég, rendesen érezhettük a bőrünkön a nap sugarait. Most viszont megkopottabb, és kissé vérszegény, bordó égbolt az, amit esetleg csodálhatunk. Ezt az egyet sajnáltam az egész változásban. Ha tehettem volna visszaköveteltem volna az igazi napsütést. És még csak nem is lettem volna egyedül ezzel. Mélyet sóhajtottam, lehunytam a szemem, és az ég felé fordítottam az arcom. Még a fáradt napfény is melegítette kicsit az arcom. Nem csoda, hiszen szinte sápadt vagyok, annyira fehér a bőröm. Nem ártana több időt töltenem idekint. Nem értem mi van velem, sokkal szívesebben gubózok be mostanában. Michelle-t sem hívtam még vissza, pedig vagy hatszor hívott délelőtt. Megtettem volna, ha tudnám, mit mondjak neki. Miért is bujkálok a világ elől. Magam sem tudom igazán, ez benne az ijesztő. Egyszerűen semmi kedvem kimozdulni. Alig van vissza pár vizsgám, azokra még nem ártana tanulni. Igen, határozottan ez lesz az a kifogás, amivel lesöpröm magamról Michelle hiszti rohamát, arról, hogy mégis mit gondolhattam, halálra aggódta magát, hogy azonnal toljam ki a kis seggem a lakásból és tipegjek el hozzá, hogy tutira otthon van gond, ésatöbbi ésatöbbi... Igen ez ő, a legjobb barátnőm. Mindent összevetve szeretem és nem tudom mihez kezdtem volna, ha tényleg felveszik a New Yorki egyetemre. Amekkora szája van és amilyen társasági csaj, tutira talált volna magának jó barátokat, én pedig szépen lassan elmerültem volna a feledés homályába. Még most sem értem, miért pont velem kezdett barátkozni. Velem, akivel alapjában véve nincs is gond, de tudom magamról, hogy hajlamos vagyok "eltűnni" néha-néha. Ilyenkor csak úgy begubózok, mint egy összegömbölyödött süni. Ilyenkor ne bántson a világ, ne maceráljon senki és semmi. Leszámítva Mr. Tökéletesség, Dylan. Egyenesen beleborzongtam csupán már abba is, ha rá gondoltam. Ám hamar alább hagyott a lepkékszárnyainak verdesése a gyomromban, hiszen akaratlanul is emlékeztettem magam a tényre, hogy valószínűleg azt sem tudja, ki vagyok, honnan vagyok, és legfőképp pedig azt, hogy kegyetlenül, de nagyon odavagyok érte.Vagy százszor elképzeltem, hogy fogunk először beszélgetni. Sajnos az esetek nyolcvan százalékában iszonyú bénán végződött, úgyhogy inkább csak várok az Isten adta lehetőségre, amit vagy sikeresen elcseszek vagy, nem. Inkább az első opció, hiszen amúgy sem vagyok egy szószátyár, de dunsztom sincs, mit mondhatnék neki, ha most épp idesétálna hozzám." Szia Dylan! Tudom nem ismerjük egymást, de eszméletlenül oda és vissza vagyok érted. Feleségül vennél?" A szégyenletesen abszurd és arcpirító gondolatait elűzve megráztam a fejem és kinyitottam a szemem. Nem volt nagy a forgalom ma. Csupán egy-egy ember topogott el mellettem, mióta itt vagyok. Némelyikük rohan, de van aki andalog, talán célját sem tudva merre tart. Én pedig csak ültem szaporán csobogó szökőkút mellett, és szorongattam a könyvem, amit igazából még ki sem nyitottam, pedig elviekben olvasni jöttem le. Unalmas lány lennék? Kétségtelenül így gondoltam. Pedig már évekkel ezelőtt változásra sarkalltam magam. Hát hogy fog így Dylan belém szeretni? megmondom én, sehogy! Kihúztam magam és elhatároztam, ha Michelle újra hívni fog, ezúttal bejelentkezem, megnyugtatva a pici lelkét, hogy nem raboltak el az ufók, vagy ejtett túszul az iraki haderő, sem pedig adtak el prostinak Szingapúrba. Végig hallgatom a misét, amit általában folyton megkapok, és már lassan kívülről fújok, kárpótlásul pedig elhívom ma estére kicsit bulizni. Megártani nem fog, hajnal egyre itthon vagyok, és mindenki boldog.
Nem telt el sok idő, és intenzív rezgésbe kezdett a mobilom, a vonal túlsó végén az aggódó Michelle-lel. A kijelzőn ott virított a vigyorgós kép róla a tavaji szülinapomról, amire, ha visszagondolok, folyton nevetnem kell... Összeszedtem magam, megvártam a harmadik rezgést és épp készen álltam megérinteni a "fogadás" feliratot a kijelzőn, amikor valaki szinte csúcssebességgel rohant el közvetlen mellettem, a pillekönnyű, lapos telefonom kis híján a csobogó szökőkút mélyén landolt, ha nem kapok rögtön utána. Elképedve bámultam az elsöprő hurrikán után, majd kissé felháborodva után a szóltam:
- Már elnézést! Ennyire sietős lenne? - szúrtam utána pár szót, ráncolva a szemöldököm, ami tudván, hogy is nézek ki elég komikusan festhetett.



A hozzászólást Rei Minh összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Május 29, 2013 11:18 am-kor.
Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com/
Alina Raven Mitchell

Alina Raven Mitchell


Posts : 14
Join date : 2013. May. 21.
Age : 31
Play by : Phoebe Tonkin

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeCsüt. Május 23, 2013 10:06 pm

Rei & Alina

Napsütés. Már nem is tudom mennyi idő telt el azóta, hogy utoljára láttam volna ilyet Alphán. Valósággal gyűlöltem azt, mit tettek a világgal, azzal a világgal, amiben éltem, amiben a családom is élt.
Néhány napot Gammán töltöttem. Nem csak azért, mert szerelmes lettem a hegyekbe, a tengerpartba, az egyre csak fogyó erdőkbe, hanem azért is, mert még mindig azt a világot éreztem számomra a legbiztonságosabbnak. A 3 világ közül Gamma tűnt a legbefogadóbbnak a forradalomra, és talán ott lenne a legkisebb méretű a kár, ha az emberek megtudnák az igazat a világokról. Sokat gondolkodtam azon, hogy is kéne csinálnom ezt az egészet, aztán rájöttem, hogy mindenképp rizikós. Ha az emberek megtudják, hogy mi folyik a szemük előtt...mindenki utazni akarna bármit tönkretéve ezért. Viszont, az igazságra szükség van ahhoz, hogy felnyíljon az emberek szeme, és valóban szembe tudjanak szállni az elnyomással.
Bár sütött a Nap, és élveznem kellett volna, mégsem tettem. Az arcom napszemüveg takarta el a kíváncsiskodó szempárok elől. Nem szerettem a napszemüvegeket, főleg a világ megváltozása óta. A napsütést ilyen eszközök nélkül akartam élvezni, de most nem tehettem. Egyrészt, mert a szüleimet egész Alpha ismerte, és emiatt rólam és az öcsémről is kerültek fel képek a világhálóra, és tekintve, hogy őket megölték, valószínűleg velem sem terveznek mást. Másrészről pedig, mindhárom világban ismernek, Ravenként, a fiatal forradalmárként, és bár az arcom nem feltétlenül ismerik, egyértelmű tény, hogy minden világ vezetőségének az útjában állok. Talán tényleg meg kellett volna halnom a családommal?
Gondolataimból az zökkentett ki, hogy megszólalt a telefonom. Nem akartam felvenni, egyszerűen kinyomtam. Körbenéztem. Nem volt olyan sok ember az utcákon, ami meglepett, tekintve, hogy napok óta most először süt a Nap.
Megálltam, hogy kikapcsoljam végre az idegesítően rezgő mobilom.
-Hé...várjon csak! -hallottam egy erős férfihangot, ami egyértelműen nekem próbált utasítást adni. Elhúztam a szám...ügynök...más nem is hiányzott. Mintha meg sem hallottam volna, amit mond, tovább indultam megszaporázva a lépteim. Igyekeztem minél gyorsabb lenni, minél könnyebben eltűnni az ügynök szeme elől.
Épp csak azt nem kalkuláltam bele a dologba, hogy valakit igencsak kellemetlenül fog érinteni a "menekülésem". Megtorpantam, és hátra pillantottam. Láttam az ügynököd, de ő egészen másfele nézegetett. Talán szem elől vesztett, hiszen, ahogy ideértem, az emberek száma növekedett, bár még mindig nem volt tömeg. A lányra pillantottam.
-Tudod...van, aki nem csak lazsál. -böktem oda neki könyörtelenül, aztán látva az arcára kiülő csalódást? Vagy nem is tudom hogy nevezzem már meg is bántam. Nem szoktam bocsánatot kérni, akkor sem sűrűn, ha tényleg szükség lenne rá, de ebben az esetben mindkettőnk számára hasznosnak találtam.
A szökőkút és a lány takarásában, már sokkal nagyobb biztonságban éreztem magam, mint az előbb, amikor rám kiáltott az ügynök.
-Nem úgy értettem, sajnálom. -a hangomban valódi őszinteség csengett. Bár nem ismertem a velem szemben lévő embert, mégsem akartam megbántani. Szarkasztikus igen, de bunkó sosem voltam.
A lány válla fölött, az ügynököt kezdtem fixírozni, aki telefonon beszélt valakivel. Remélni mertem csak, hogy feladta, de nem voltam biztos abban, hogy nem társakat hívott e, hiszen ügynökök elől nem szoktak elfutni, azt csak azok teszik, akiknek tényleg takargatnivalójuk van, hiszen menekülve sokkal nagyobb a kockázat is.
Vissza az elejére Go down
Rei Minh

Rei Minh


Posts : 32
Join date : 2013. May. 01.
Residence : { Alpha • Los Angeles }
Age : 30
Play by : { Goo Hara }

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimePént. Május 24, 2013 7:09 am



Rei & Alina



Nem szoktam ennyire kifejezni a felháborodásom. Gyakorlatilag magam is megleptem. Miután kimondtam, azt a pár szurkálódó szót, megráztam a fejem, hogy egy kicsit helyre zökkentsem magam. Elvégre két pillanattal ezelőtt még csupán azon is töprengtem, hogy is engeszteljem ki Michelle-t az "eltűnésem" miatt. Nem lesz egy egyszerű küldetés, most mégis valahogy fennakadásba ütköztem ezt illetően. A fennakadás egy karcsú, egészen szép lányt jelentette, aki valahová nagyon, de igazán siet. Nem állt szándékomban sem fenn tartani, sem pedig csúfos veszekedésbe kezdeni vele idekint az emberek előtt. Na persze. Mintha az az én stílusom lenne... Ezért sem igazán tudtam hova tenni, miért is háborogtam ennyire. Valószínűleg mondjuk azért, mert ha ez a telefon elmerül a vízben, bár túléli, talán, még csak baja sem lesz, az igaz - rápillantottam a hiper-szuper, ultravékony, hatalmas kijelzőjű szépségre, amit egy éve kaptam születésnapomra. na igen megint az a szülinap... - nos, igen, nem szívesen kockáztatnék. Bár a gyártóját a Global Dinamics pénzeli, mégis voltak kétségeim, ezért, inkább amilyen gyorsan csak lehet a kis táskám mélyébe rejtettem, szinte kapkodva. Majd ismét fel kellett, hogy emeljem a fejem. Egy kicsit sem számítottam arra, hogy a hölgyemény fogja magát is visszafordul felém. Elképedve néztem rá. A visszaszólását kissé keménynek éreztem. Másodpercek alatt mérlegeltem, vajon jogosan puffogok-e, de végül is is a saját igazam abszolút helytállónak tűnt. Attól eltekintve, hogy hirtelen köpni, nyelni nem tudtam, mire bármit mondhattam volna, mint egy éles váltás, kaptam egy egész rövid, de kedvesnek tűnő bocsánatkérést. Na, ezt nevezem. Szép teljesítmény. A telefonom sem sérült, és még csak a hibás sem én vagyok. Ha nem ismerném magam, ezzel kissé adna az egómnak, ami valójában persze gyakorlatilag nem létezik.
- Ööö, nem, igazából... szóval semmi baj.
Összeráncoltam a homlokom és nem értettem, hogy a fenében is beszélhetek ilyen összefüggéstelenül. Tökéletesen hozom a fiatal, buta fruska szerepét, de sebaj, elvégre ismeretlenek vagyunk, akkorát csak nem égek. Próbáltam magam győzködni, de valahogy mindig is rettegtem a szégyenteljes vagy akár egy kicsit is kínos helyzetektől. Ez a legfőbb oka annak is, hogy Dylan közvetlen közelébe, még csak véletlenül sem megyek. Jobb távolabb tudni a "bajt".
Összeszedtem hát magam, felvettem a tőlem telhető legkomolyabb ábrázatot és bátran megszólaltam.
- Mármint, úgy értem semmi gond. - bólintottam egészen udvariasan.
- Bár nem igazán tűnt úgy, mintha nagyon odafigyeltél volna... de igazából manapság ki teszi ebben az őrölt világban. Második számú hiba. Túl sokat beszélek, viszont annál kevesebbet mondok. Tényleg reménytelen vagyok. - bosszankodtam magamban.
- Tényleg nagyon siethetsz... - kezdtem egy újabb mondatba, de szemmel láthatólag még csak nem is figyelt rám. Inkább, mintha a távolban, mögöttem, szemlélődne. Valami nagyon érdekeset találhatott arra, ha innen is azt sasolja. Érdeklődve fordultam hát meg én is és pásztázni kezdtem a tekintetemmel a terepet. Kezdtek gyűlni az emberek, úgyhogy nem igazán tudtam kivenni, mégis, ki vagy mi lehet az amit nekem is látnom kéne.
- Mit is figyelünk annyira? - elmélkedtem hangosan, észre se véve, hogy a mondat kicsúszott a számon felhívva a szeleburdi lány figyelmét arra, mit is csinál ilyen nyilvánvalóan.

Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com/
Alina Raven Mitchell

Alina Raven Mitchell


Posts : 14
Join date : 2013. May. 21.
Age : 31
Play by : Phoebe Tonkin

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeSzomb. Május 25, 2013 8:57 am

Rei & Alina

Felvontam a szemöldököm. Először nem voltam biztos abban, hogy tudja mit is akar mondani, ezért az elhebegett mondatra inkább nem reagáltam semmit. Ahogy gondoltam, néhány másodperc után újra nekiesett a dolognak, és kicsit határozottabban és ami még fontosabb: összefüggően mondta el, amit akart.
-Igazad van, nem figyeltem. -adtam igazat neki. Ez talán meglepte, hiszen a legtöbben meg sem álltak volna, hiába szólnak rájuk ilyen erélyesen, amit meg kell hagyni, nem néztem volna ki a lányból. Lényeg a lényeg, végül is nekem is kapóra jött ez a "beszélgetés", mert így sokkal feltűnésmentesebben tudtam elrejtőzni a lány és a szökőkút óvó takarásában.
Kicsit elmélyedtem a saját gondolataimban. Egyáltalán nem örültem annak, hogy meg akart állítani az ügynök. Gyűlöltem, hogy Cassandra a nyomomban van. Bármit is történt eddig, ő volt az egyetlen, aki magától jött rá, hogy Raven valójában Alina Mitchell. Szerencsémre ezt nem adta tovább senkinek, magam sem tudom, hogy miért. A hatóságok ugyan tudták, hogy Alina Mitchell él, de sosem azonosították őt Ravennel, bár az igaz, hogy sosem látták mindkét nő arcát, ami tulajdonképpen az enyém.
Cassandra egyetlen célja az volt, hogy elkapjon és pokolra küldjön. Talán azért nem mondta el ki Raven valójában, mert neki teljesen mindegy, hogy Alina-ként vagy Ravenként fognak el, így is úgy is megölnek, és eléri a célját. Lényegében nekem sehogy nem tetszett ez a felállás, de Cassandrát én is nagyon szívesen a túlvilágra segíteném, ez kétségtelen.
Gondolataim sokaságából az előttem lévő lány hangja zökkentett ki. Pár másodperc kellett, hogy az információk eljussanak az agyamig és az képes legyen feldolgozni őket. Túlságosan belemélyedtem olyan gondolatokba, amikbe egyáltalán nem kellett volna.
-Valójában...már nem is sietek annyira. -húztam félmosolyra a szám. Így ismeretlenül is, de hálás lehettem a lánynak, hiszen, ha nem förmed rám, akkor tovább megyek, ezzel sokkal kiszúrhatóbbá válva az ügynök számára. Legszívesebben megköszöntem volna neki, amit tett, de sosem szerettem hülyét csinálni magamból, és ez egyértelműen jó módja lett volna.
Tovább figyeltem az ügynököt. Még egyszer körülnézett és elindult egy egészen másik irányba. Megnyugodtam. Hosszan kifújtam a levegőt, és fel sem tűnt, hogy ennyire feltűnően csináltam azt, amit csináltam, csak akkor, amikor a lány konkrétan rákérdezett.
-Csak gondolkoztam. -legyintettem, mintha tényleg csak annyi lett volna, hogy elbambultam volna a gondolataim miatt.
Valahogy megakartam hálálni neki, amit tett, még úgy is, hogy nem tud róla mekkora segítséget is nyújtott egy utazónak, akit nem mellesleg elég sokan akarnak eltenni láb alól.
-Figyelj...az a helyzet, hogy nem vagyok túl jártas errefelé, és elég éhes vagyok. Tudsz esetleg egy jó éttermet vagy büfét? -vetettem fel az ötletet. Ami azt illeti, tényleg éhes voltam, és úgy gondoltam ő biztos jobb helyeket tud itt, mint én, holott nagyon is ismerős voltam a környéken, és az egész városban.
Vissza az elejére Go down
Rei Minh

Rei Minh


Posts : 32
Join date : 2013. May. 01.
Residence : { Alpha • Los Angeles }
Age : 30
Play by : { Goo Hara }

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeSzomb. Május 25, 2013 11:57 am



Rei & Alina



Gőzöm nem volt arról vajon mégis mi az oka annak, hogy a sors az utamba -vagy inkább szó szerint ültő helyembe - üldözte ezt a lányt. Nem lehet sokkal idősebb nálam, viszont ha egymás mellé állítanának minket, valószínűleg magasságban és testtömegben is felülmúlna. Ezzel pedig még csak nem is arra célzok, hogy ő egy méretes darab lenne, sőt, egészen kis szép alakja van. Mindinkább én vagyok túl vézna a koromhoz képest. Ezt pedig mindeddig szerettem arra fogni, hogy az ázsiai lányok már csak ilyen aprókák. Persze ez már korántsem állja meg a helyét akkor, ha én már Amerikában születtem, és amerikai kaját eszem nap mint nap, amerikai levegőt szívok, ami megjegyzem nem túl tiszta és amerikai emberekkel beszélgetek nap mint nap. Szóval, ha csak a mi kis lakónegyedünk és lakóik, meg néhány otthoni dolog nem lennének, már csak a mandula vágású szemeim emlékeztetnének a gyökereimre. Amiket mélységesen tisztelek, annak ellenére, hogy olyan távol vannak. Nem úgy fogom fel a dolgokat, hogy az USA az új otthonunk, hanem a másik otthonunk...
A velem szemben szinte már igencsak nyugtalanul toporgó leányzó viszont tősgyökeres amerikaiként festett. Le mertem volna fogadni, hogy az. Kissé kihíztam magam, hogy mégis csak legalább egy kicsivel magasabbnak tűnjek, és ne lapuljak annyira rá a padra. Így is eléggé idegesítő volt a szintkülönbség, melyből nézett ő lefelé rám, én pedig felfelé rá. Az ilyen kis apróságok mintha erősítenének az amúgy is olyan kegyesen magamban dédelgetett kisebbség komplexusomon. Mindegy is...
Szóval mindegyikünk sajnálja a dolgot, egyikünk, sem les semmit a távolban, mégis itt vagyunk mind ketten. Mit kezdhetnénk egymással vagy ezzel a furcsa helyzettel? Szerencsére nem én döntöm el.
- Nos hát, ami azt illeti, tudok. - mondtam készségesen. És a kérdésével egyidejűleg ugrott be elém Chou étterme, ahová sokat járunk, mert anyáék elég jóban vannak Chou családjával, és nem mellesleg jó a főztjük. Ha az olykor igencsak nagy forgalom mellett reklámra lett volna szüksége a helynek, tuti mi lettünk volna a civil megkérdezettek, akik szerint extrán szuper az étterem és minden 10/10 pontos. Már csupán azért is ez jutott eszembe, mert nem úgy néz ki a hölgyemény, mint aki minden más nap ázsiai ételeket eszik. Kíváncsi voltam, mit is szólna egy két dologhoz.
- Már persze, ha szereted az ázsiai konyhát. - mosolyodtam el. Elvégre, ez egy ilyen környék. Kicsin közösségünk ebbe a pici kis városrészbe tömörül leginkább, bár mindenhol ott vagyunk. Ez utóbbi gondolatom igencsak elszórakoztatott.
És éppen az sem zavarna, ha csak beülős hely, terasz nuku. - vontam meg a vállam. Meglehetősen barátságos és közvetlen voltam ahhoz képest, mennyire is nem ismerem őt. Nem az a baltás gyilkos ábrázat az övé. Inkább nézném egy modellnek vagy egy táncstúdió vezetőjének, mintsem olyannak, aki cukros néni módjára csalogat, majd rabol el embereket és darabolj fel őket. Újabb dolog amit, Michelle nem fog megtudni. Megbocsáthatatlannak tartaná, ha egy vad idegent kalauzolnék a környéken, miközben őt végig mellőztem.
Az ölemben nyugvó könyvemre tekintettem, és beláttam, hogy az olvasásból mára nem lesz semmi. Így hát fogtam és a táskámba gyömöszöltem nagy nehezem a mobilom mellé, miközben, hogy oldjam a pár másodperce beállt csendet, kérdezni kezdtem:
- Ne haragudj... de igazából még a nevedet sem tudom. - sandítottam fel rá, miközben ő még mindig gyanakvó lopott pillantásokat vetett a távolba.
Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com/
Alina Raven Mitchell

Alina Raven Mitchell


Posts : 14
Join date : 2013. May. 21.
Age : 31
Play by : Phoebe Tonkin

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeHétf. Május 27, 2013 8:30 am

Rei & Alina
Mindig is remekül tudtam hazudni. Régen, mikor még éltek a szüleim sokkal őszintébb ember voltam. Manapság, pusztán a túlélésem megköveteli a hazugságot. A régi énem, Alina, mindig mindent kimondott, tipikusan ami a szívén, az a száján típusú ember volt. Akivé váltam, Raven, nyomokban ugyan olyan, mint Alina, de megtanulta, hogy hazudni szükségszerű, még ha helytelen is.
Mostanra olyan könnyedén jönnek a számra a hazug szavak, mintha igazak lennének. Mintha tényleg elhinném, hogy valós dolgokat állítok, pedig erről szó nem volt. Persze nincs személyiségzavarom, de tudom, hogy hazudnom kell, mert el akarom kerülni a halált.
-Nem vagyok túl körülményes, tökéletesen megfelel. -vontam meg a vállam, de azért egy félmosolyt is megejtettem a lány felé, nem akartam túl gorombának tűnni, és valójában tényleg kedves volt.
Persze, nem tudhattam biztosan, hogy nem egy ügynökkel van e dolgom, de azért bíztam annyira az emberismeretemben, hogy ez a veszély nem fenyeget.
Hátrébb léptem, hogy felállhasson, és csak azután indultam el az étterem felé, hogy ő már megtette az első lépést, hiszen most ő vezetett, én csak követtem.
-Igaz...Raven vagyok. -pillantottam felé, majd vártam, hogy ő is hasonlóképpen bemutatkozzon. Nem tudtam, hogy ismerős e neki a nevem, bár nem hittem, hogy tudna a másik két világról, a forradalmakról, vagy arról kiket is köröznek az ügynökök.
Neki is ugyan azt mondtam, mint mindenki másnak...a nevemmel kapcsolatos hazugság már rutinnak számított, sosem rontottam volna el. Bár, annyira már nem is éreztem hazugságnak, sokkal inkább voltam Raven, a lázadó anarchista, mint Alina, a híres fizikusházaspár kislánya.
Reméltem, hogy hamar odaérünk az étterembe, mert bár csak azért mondtam ezt az étterem dolgot, hogy valamivel meghálálhassam véletlen segítségét, azért kezdtem érezni, hogy nem véletlenül jött épp ez rögtönzésként. Éhes voltam, és ezt a hasam is a tudtomra adta.
Séta közben többször körbepillantottam, hogy egészen biztos lehessek abban, hogy senki nem követ minket. Kicsit talán kezdtem paranoiás lenni, de ha három világban próbálnak a nyomodra bukkanni és megölni, talán ez megbocsátható bűn.
-Különben, megzavartalak? Nem akarlak feltartani.
Erre nem is nagyon gondoltam, de simán előfordulhatott, hogy valójában várt valakire, vagy épp dolga volt, csak leült egy kicsit pihenni. Talán tényleg csak udvariasságból mondta, hogy elvisz ahhoz az étteremhez. Tény, nem mindig gondolok át mindent, de unalmas is lenne, nem?
-Los Angelesben születtél? -kérdeztem pár perc néma csend után. Nem szoktam sűrűn érdeklődni az emberek iránt, de mivel én kértem, hogy segítsen, úgy éreztem nekem kell valamiféle beszélgetést kezdeményezni, hogy ne álljon be hosszabb, kínos csend.
Vissza az elejére Go down
Rei Minh

Rei Minh


Posts : 32
Join date : 2013. May. 01.
Residence : { Alpha • Los Angeles }
Age : 30
Play by : { Goo Hara }

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeVas. Jún. 02, 2013 7:53 am



Rei & Alina


Nem is tudom, volt ebben a lányban valami furcsa. Valami más. Magam sem tudtam megmagyarázni az érzést, és valószínűleg megint csak én komplikálom túl a dolgokat, de akkor is olyan nyugtalanító, olyan idegen. Szó se róla bírtam az idegen dolgokat, de hát ez kimerült mindig a sci-fikben, nem terjedt egészen a zerge módjára rohangáló fiatal lányokig. Lehet, ő bárki, úgysem tudom meg, ha mégsem igaz... Az összeesküvés elméleteim igencsak idegesítőek lettek volna, ha a számon át is távoznak, nem csak a kis fejemben kavarognak. Ilyenkor megnyugtató, hogy nem mondok ki mindent azonnal.
Sebaj. - gondoltam, és egy határozott mozdulattal felálltam és kiegyenesedtem, bár még így is egészen aprókának éreztem magam. Majd irányt mutatva, az étterem utcája felé böktem a fejemmel. A vállamra dobtam a táskám pántját és lassan elindultam. Majd oldalra sandítva konstatáltam, hogy velem tart.
- Ezek szerint nem vagy idevalósi. - állapítottam meg hangosan, bár tudtam a választ. Nem volt igazán könnyű itt közlekedni, csomó kis utca, nem túl logikus elrendezéssel, kanyarok, sikátorok, kiskertek, és még sorolhatnám. Viszont könnyen tanulható és megszokható. Ha bujkálnék, biztosan errefelé rejtőznék el leginkább. Majd megállt bennem egy pillanatra az ütő, és kissé elfordítottam a fejem a lánytól, nehogy még csak véletlen is megláthassa, az elkerekedett szemeim és a levakarhatatlan gyanakvást az arcomon. Küszködve néhány gondolatfoszlánnyal, ami a titokzatos idegent illeti, újra mosolyra erőltettem az arcom és menet közben ránéztem.
- Nos Raven, örülök, ennek a furcsa találkozásnak. - udvariaskodtam.
- Az én nevem Rei. - mondtam dallamosan, bár így sem hangzott hosszabbnak vagy hangzatosabbnak a nevem. Kicsi lány, rövid név, így van ez rendjén.
- Ó nem, dehogy. - tiltakoztam. Nem csináltam semmit amiben megzavarhattál volna. Igazából... talán jót is tesz egy kis kimozdulás. - vallottam be, mély sóhaj kíséretében. Bár Michelle azóta nem hívott, így valószínűleg egy időre feladta és nyertem pár órányi időt.
Ahogy távolodtunk a szökőkúttól, egyre halkult a víz csobogása. Mellettünk egyre több ember haladt el, mind szemben, mint velünk egy irányba haladva. Legtöbbjük mandulavágású szemeivel beleolvadt az itteni környezetbe, de páran, mint Raven, akkor is kilógtak valahogy. Nem arról van persze szó, hogy kinéznék őket innen, csupán érdekes, mennyire is ritkán járnak erre amerikaiak, akiknek nincsenek ázsiai gyökereik. Akik pedig rendelkeznek ilyennel, inkább ide költöznek, mintsem a város másik részére. Nem vagyunk éppen ki közösség. Sok embert, aki erre lakik, még csak életemben sem láttam, vagy nem is fogom. Kínaiak, japánok, koreaiak, vietnamiak élnek egymás mellett, ellentéteik ellenére is. Ez már inkább volt furcsa a mai világban. Kint minden szétesőben van, de idebent, felénk, inkább annál erősebb az összetartás. Nem az én érdemem, de mégis büszkeséggel töltött el, akárhányszor csak rá gondoltam.
- Nem, ami azt illeti, nem itt születtem. – mondtam – de az eddigi életem nagy részét itt éltem le. Még kiskoromban költöztünk ide, így L.A. inkább az otthonom. – vontam meg a vállam.
Itt érkeztünk el arra a pontra, hogy végre én is kérdezhessek és rejtélyes idegen már ne is legyen annyira titokzatos, mint amennyire annak láttatta magát.
- Ha már itt tartunk, te is eléggé sietősen igyekeztél valahová. Esetleg nem rabolom az időd, ugye? – és reménykedtem abban, hogy nem tart bunkónak azért, mart csupán most adódott alkalmam megkérdezni.
- Ha esetleg így lenne… - előztem meg a válaszát egy újabb kérdéssel – hidd el, ez az ebéd kárpótol érte. – mosolyogtam rá kissé idétlenül, de ha csak nem az a finnyás fajta, itt visszatérő vendég lesz, arra meg mertem volna esküdni.

Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com/
Alina Raven Mitchell

Alina Raven Mitchell


Posts : 14
Join date : 2013. May. 21.
Age : 31
Play by : Phoebe Tonkin

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeVas. Jún. 16, 2013 11:47 pm

Rei & Alina


-Nem, tényleg nem. -válaszoltam, hiszen megállapítás volt ugyan a részéről, hogy nem vagyok idevalósi, mégis úgy éreztem meg kell ebben erősítenem, még úgy is, hogy pontosan ismertem ennek a városnak minden egyes zugát. Jobb, ha azt hiszi messziről jöttem, mint ha tudná az igazat. Valójában nekem is kezdtek kétségeim lenni az igazsággal kapcsolatban. Már rég nem éreztem magam idevalónak, ebbe a városba vagy világba valónak. Minden megváltozott, és én nem akartam egy olyan világ részese lenni, ahol üldöznek és halálra ítélnének. Egyszerűen, ezt nem akartam, ezért nem tartottam már az otthonomnak Alphát...mindent elvett tőlem, ezért én is mindent elveszek tőle, vagyis a vezetőktől...de Alpha már rég nem a népet jelenti, csakis a vezetőket.
-Én is örülök. -jelentettem ki, és bármennyire is csak udvariassági formulának tűnt ez, sokkal nagyobb igazságtartalma volt, mint ahogy azt sejthette. Hálás voltam neki, mert lehetővé tette, hogy felszívódjak az ügynök elől, és még egy jó éttermet vagy affélét is mutat, szóval...minden tökéletes.
-Huhh...akkor jó. Kezdtem tényleg rosszul érezni magam amiatt, hogy esetleg fontos dologban zavartalak meg. -engedtem meg magamnak egy széles mosolyt.
A tömeg mintha varázsütésre megszaporodott volna. Sosem voltam oda az emberekért és a túl nagy tumultusért, de most áldásnak éreztem. Úgy éreztem a sok ember valamiféle védőhálót sző körém, hiszen a tömegben, bármennyire is kirívó vagyok itt ázsiai gyökerek nélkül, mégis sokkal nehezebben találnak rám.
-Persze, ez érthető. Túl kicsi voltál ahhoz, hogy otthonodnak nevezhesd...-itt kérdőn a lányra néztem, hiszen nem tudtam, honnan is költöztek ide, de utaltam rá, hogy szívesen megtudnám. Ha már a sors felém sodor valakit, azt mindig szeretem igazán megismerni.
-Csak igyekeztem...de az várhat, főleg ha azt mondod, hogy kárpótol majd az ebéd. -húztam ismét mosolyra a szám. Nem akartam mondani, hogy a sietségemnek egyetlen oka a menekülés volt, de ettől megszabadított és csak emiatt akarok vele ebédelni és meghívni őt. Különben sincs most más dolgom, és jól jönnek az ismerősök. Kitudja, egyszer Rei is lehet nagy forradalmár.
-És szeretsz itt élni Al...L.A.-ben? -javítottam ki magam, miután majdnem azt mondtam, hogy szeret e itt élni, Alphán. Ha így mondtam volna valószínűleg rögtön bolondnak nézett volna, amin őszintén nem is lepődtem volna meg túlságosan.
Vissza az elejére Go down
Rei Minh

Rei Minh


Posts : 32
Join date : 2013. May. 01.
Residence : { Alpha • Los Angeles }
Age : 30
Play by : { Goo Hara }

Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitimeKedd Júl. 02, 2013 9:38 am



Rei & Alina



- Sejtettem. – bólintottam mosolyogva.
- Ne vedd sértésnek kérlek, de afféle igazi amerikai csajnak tűnsz. – kuncogtam egyet. Erről sürgősen le kell szoknom. Sokkal kislányosabbnak tűnök ettől, mint amilyen vagyok valójában. Már pedig szerettem a tudatban elmerengeni, hogy komoly egyetemista vagyok már, aki csak egy ugrásra van a felnőtt léttől. Halvány dunsztom sem volt róla, hogy fogok felnőttként élni vagy boldogulni, de mégis vágytam rá, az érzésre, hogy komolyan vesznek, hogy saját céljaimat, saját erőmből valósíthatom meg, büszkévé téve ezzel a családom. Kicsi lány, nagy tervek. Sebaj, a legnagyobb nevek közül a történelem során, a legtöbb nem volt épp nagy darab. Egy szó, mint száz, még én is megválthatom a világot.
Ő pedig afféle tipikus, egy régebbi sorozatból kilépő lánynak tűnt, mint például a Narancsvidék. Kedves arca igencsak képernyőre való lenne, így azon sem csodálkoznék, ha színésznő lenne vagy modell. Akárhogy is, de tuti, döglenek utána a pasik. Ha fele ennyire összeszedett és csinos lennék, már bőven el lennék telve magamtól, hogy mennyire jó csaj vagyok. Így azonban maradok a kis vézna, furcsa ázsiai lány, a nagyszájú barátnőjével. Így szoktak ugyanis jellemezni egy időben, minket Michelle-lel. Azóta már kinőttük a dolgot és ismertebb arcok lettünk errefelé, de élénken emlékszem rá…
- Igazából semmi fontos dolgom nincs mostanában. – vontam meg a vállam, megnyugtatva végképp, hogy nem szakított félbe semmit, nem tántorított el semmi fontos teendőtől, és még csak nem is bánom, hogy egymásba akadtunk.
- Meg aztán pedig jól jön a társaság. – mosolyogtam rá. Büszke voltam rá, hogy egy ilyen már külsőre menőnek tűnő csajjal vonulok végig erre felé. Mondjuk halál fia… nem inkább lánya leszek, ha Michelle meg tudja. Előle kicsit eltűntem mostanában, erre mással könnyedén beülök egyet kajálni. Hát, el sem tudtam volna képzelni azt a hisztit, amit akkor túl kell élnem. Vagy két hétig próbálhattam volna kiengesztelni Michelle kis rebellis lelkét. Szerencsére tudatában vagyok az eszközöknek.
- Otthon… Hát igen, igazából, elsőre erről a szóról a kis lakásunk ugrik be. – mondtam szórakozottan, majd elmerengtem távoli hazámon.
- Japánból származik a családom. – mondtam kissé elkomolyodva. Nem szerettem magát a tényt, hogy ilyen keveset tudok arról az országról, ahol elviekben élnem kellene. Emlékeknek jócskán híján vagyok, és a kultúra sem az igazi, ha csak hallomásból jön az ismeret. Itt születtem Amerikában és ezért valahol legbelül gyűlöltem ezt az országot. Hogy lehetséges ezt az amerikai földet egyszerre szeretni és szívből utálni? Magam sem tudtam, mégis képes voltam rá.
- Sajnos én ezt már csak a történetekből hallom vissza, és kénytelen vagyok beérni a látogatásokkal, amiket nyáron teszünk haza, hogy összegyűljön a rokonság. Igazán más világ arra felé. – mosolyodtam el újra. Valójában ugyan olyan modern otthon is a világ, ott is kevés a természetes növény és a zöld övezet. De a levegő is más. Olyan ismerős illata van. Ismerősnek tűnik régről, annak ellenére, hogy amire emlékeztetnie kellene, ezt én nem éltem át. Vajon van ennek értelme?
- Most azonban, lesz szerencséd enni valamit, ami nagyon is japán. – mondtam továbbra is a kedves mosollyal a számon.
- Hidd el, nem fogod megbánni, hogy majdnem fellöktél. – nevettem el magam és a megfogalmazás ellenére eszem ágában sem volt sem zavarba hozni, sem pedig csipkelődni a történtek miatt.
- Igazából, nincs okom panaszra. Ez a város, hogy is mondjam… itt minden megvan, amire nekem szükségem lehet. – vontam meg a vállam.
- Kimondottan büszke vagyok arra, hogy itt csinálom az egyetemet. – igyekeztem nem kérkedőre fogni a dolgot, elvégre sosem voltam olyan.
- És igazából, ezer meg ezer féle lehetőség van a kikapcsolódásra.
Kezd lassan prospektusba illeni a kis szövegelésem. Mintha csak tőmondatokban érvelnék Los Angeles mellett.
- Te merre felé laksz, ha már nem itt a közelben? – érdeklődtem kíváncsian, hiszen folyamatosan rólam folyik a szó, míg a hölgyemény igencsak titokzatos eddig. Alig derült ki róla valami. Ennyi erőből, akár az égből is pottyanhatott volna.
- Dolgozol vagy suliba jársz? – bukott ki belőlem az újabb kérdés, ám a továbbiakat lenyeltem, hogy csírájában elfojtsam a kellemtelenül is felszínre törő, nem igazán felnőtthöz méltó késztetést egy kérdésáradat feltételére. Elvégre mégsem várhatom, hogy felnőttként nézzenek rám, ha buta fruska módjára viselkedem.
Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com/
Ajánlott tartalom





Szükőkút Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szükőkút   Szükőkút Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Szükőkút
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Defiant Universe :: Alpha Verse • Los Angeles :: • Ázsiai negyed-
Ugrás: