The Defiant Universe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Egy világ, de mégis három... Ugyanaz, de mégsem... Az emberek nagyravágyósága miatt a világ, amiben élünk megváltozott. Minden csupán tőlünk függ. Hol, hogyan, kivel és miként élünk. Tapasztald meg egyazon világ három arcát és tedd a helyére a dolgokat!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
welcome
Üdv a defiant universe különös világában! Ha tetszik, amit látsz, rajta... regisztálj és légy részese egy cseppet sem hétköznapi történetnek!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chat
staff

Legutóbbi témák
» Második randi, avagy a strandon
Erdei utak Icon_minitimeVas. Márc. 09, 2014 4:10 pm by Dylan Branfort

» Albérletben...
Erdei utak Icon_minitimePént. Nov. 29, 2013 1:46 pm by Robert Garfield

» Mozi & Pláza → Dylan and Marcie
Erdei utak Icon_minitimeKedd Nov. 05, 2013 1:06 am by Dylan Branfort

» Képet, neked, szeretettel!
Erdei utak Icon_minitimePént. Okt. 25, 2013 9:38 am by Amelia Bright

» Kérdezz! Válaszolj! Ismerj meg!
Erdei utak Icon_minitimePént. Okt. 25, 2013 8:34 am by Marcie Owanfell

» Branfort kúria
Erdei utak Icon_minitimeVas. Okt. 13, 2013 11:10 am by Dylan Branfort

» Phoenix Rose
Erdei utak Icon_minitimeVas. Okt. 06, 2013 5:00 am by Marcie Owanfell

» Katrina White
Erdei utak Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 10:50 pm by Katrina White

» Noel Jackobs készülget
Erdei utak Icon_minitimeSzomb. Aug. 24, 2013 5:32 am by Noel Jackobs

» Erdei utak
Erdei utak Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 4:54 am by Marcie Owanfell

frpg toplista
Erdei utak 2zid75e
~ frpg toplista ~
Kérlek, segíts nekünk minden nap egy kattintással, hogy egyre előrébb kerülhessünk a szerepezős fórumok toplistáján.
Top posters
Admin
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Dylan Branfort
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Amelia Bright
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Marcie Owanfell
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Rei Minh
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Ciel D. Blackall
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Robert Garfield
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Joyce Romain
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Dylan Prince Rosso
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
Svetlana Rimmer
Erdei utak Vote_lcapErdei utak Voting_barErdei utak Vote_rcap 
kiemelt
Erdei utak A>
anniversary
oldalnyitás napja: 2013.05.21.

 

 Erdei utak

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin

Admin


Posts : 210
Join date : 2013. Apr. 30.

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeCsüt. Május 16, 2013 10:49 am

Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com
Cynara Davis

Cynara Davis


Posts : 12
Join date : 2013. May. 23.
Residence : Gamma ;; Los Angeles/Khalana
Age : 30
Play by : Emilia Clarke

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeSzomb. Jún. 01, 2013 1:24 pm

Marcie & Cynara

Nem igazán mondhatnám, hogy a mai nap olyan lett volna, mint a többi. Bár jobban átgondolva, valahogy minden nap más, mint az előző vagy azelőtti. Szerencsésnek éreztem magam legtöbbször, hogy élek. A világ gyönyörű, a levegő tiszta, a nap ragyog... egyedül csak én baktatok az út szélén búskomoran. A nem túl forgalmas erdőt átszelő úton, mindeddig csak egy kisebb dzsip került el, négy kicsit sem hétköznapi fazonnal. Forradalmárok. Egyikük sem volt ismerős. De egy futó pillantásnál többet nem igazán akartam vesztegetni rájuk. Éppen az ő kis ügyük az, ami ennyire felbolygatta a megszokott életem. Úgy istenigazából eddig semmi problémám volt velük. Magára a lázongás kezdetére is alig emlékszem. Szépen csendesen és lassan indult, de nem tudtam volna megmondani mikor is pontosan. Egyet azonban biztosra vettem: egyre több embert vonz, olvaszt magába. Egyre többen adnak igazat nekik, hiszik el, hogy tenni kell valamit. Ám én még mindig nem voltam biztos benne, hogy ennek az a módja, hogy fegyvert ragadunk, és teljes szusszal szónokolunk, rebellis módon átszervezve az embereket. Valahol legbelül, tudtam, hogy igazuk van, de mégis valahogy küzdöttem az ellen, hogy el is fogadjam. Annyira ragaszkodtam a megszokott dolgokhoz, ahhoz, hogy reggelente felkeljek, anya rám mosolyogjon és együtt reggelizzünk. Mostanában reggelente otthon sincs. Elvétve jár haza, hogy fenntartsa látszatot. Nekem pedig mindehhez jó képet kellett vágnom Édes, ahogy próbálkozik, ahogy félve rám mosolyog, aggódva, hátha neheztelek még; ahogy a kedvenc ételeimet csinálja, lesve a reakció; ahogy beszélgetéseket kezdeményez teljesen hétköznapi dolgokról, csak, hogy szóljunk egymáshoz. Fiatal vagyok még a haragtartáshoz, de gyakorlatilag hátat fordított nekem, annak ellenére, hogy kértem valamire, ő annál inkább elhúzott tőlem többnyire ismeretlen emberek felé. Egy veszélyes környezetbe, ahol még rá is lőhetnek, ahol el is tűnhet. Én pedig itt maradok már nem csak apa, de anya nélkül is. Valahogy nem tudtam ránézni, de még csak rá gondolni egyetlen forradalmárra sem, anélkül, hogy belül forrongani ne kezdtem volna. Hiába volt ott Marisol, hiába szerettem őt, ő is egyedül hagyott miattuk. Azóta alig találkozunk, alig beszélünk, és alig maradt belőle valami a régi Marisolból. Már sokkal harciasabb, vadabb, aki el nem tántorítható attól a képzelgéstől, hogy valami befolyásolná az államvezetést. Azelőtt még csak a politika sem érdekelte, most pedig egyenesen ellene lázad... Hiányzott. Vissza akartam kapni a barátnőm, akire szinte a nővéremként tekintettem. De ahelyett, hogy hallgatna rám, inkább próbál magával rántani ebbe az egészbe. Mondhatni ennek a számlájára írható az is, hogy megismertem Derrick-et. Az pedig külön történet... Én is valahogy úgy éreztem, hogy valami nagyon nem helyeset tettem azzal, hogy engedtem a kemény természetének, hogy elbűvöljön. Buta, éretlen fruska módjára omlottam a karjaiba egy 26 éves férfi karjaiba, aki történetesen a lázadók egyik főkolomposa. Anyám a táborban töltött sok ideje alatt még nem szerezett róla tudomást, mi is folyt - és folyik néha még most is - köztem és Derrick között. Valószínűleg félre tett volna minden lelkiismeret furdalását és tajtékozva okított volna arról, hogy lehettem olyan felelőtlen, hogy egy, hét évvel idősebb férfival kezdeni. Nem állítom, hogy szerelmes lennék. Nem tudtam hová tenni, mit érzek iránta...
Sötét gondolatok kis gomolyfelhőit elhessegetve felőlem, megráztam a fejem. Közben egy útelválasztódáshoz értem, melynek egyik fele feljebb a hegyek irányába vezetett, a másik pedig lefelé a part irányába. Kezdtem megszomjazni és kissé elfáradni is. Így inkább letettem magam az egyik nagy fa alá, egy kisebb igencsak mohás rönkre, hátam nekitámasztva a vaskos törzsnek. Majd előre libbentettem a táskám az ölembe, és előkotorásztam a kis limonádés üveget, amit magammal hoztam. Még egészen hideg volt, ám a citromot kissé elsokaltam bele, de sebaj. Mohón kortyolgattam a frissítőt, majd közben csak csak az előbbi gondolatmenetem mellett kötöttem ki. Sehogy nem tudtam szabadulni tőle. Pörgött az agyam, hergelve magam, akaratlanul is. Közben pedig, hátra döntve a fejemet is a fa törzsének, a lombok között átszűrődő napsugaraktól sűrű hunyorgásba kezdtem. Aztán kezdett tompulni a fák sűrűje, a madarak csicsergése, és a szellő érintése a bőrömön... Egyszer csak arra arra eszméltem, hogy egy idegen kéz érinti a vállam, enyhén jelezve, hogy elszenderedtem, ott ültő helyemben. Gyakorlatilag sikerült egy az egyben felriadnom a békés keltegetés ellenére. A hirtelen fény ár miatt, enyhén hunyorogva tekintettem fel az illetőre, kissé zavartan. A lassan tisztuló kép egy talán korombeli lányt formázott. Az sem épp könnyen megmagyarázható, én mit keresek erre egyedül, na de, hogy hogy csöppent ide, éppen ide, ez is érdekes kérdés.
Like a Star @ heaven 713 szó Like a Star @ heaven

Vissza az elejére Go down
Marcie Owanfell

Marcie Owanfell


Posts : 72
Join date : 2013. May. 25.
Residence : Gamma
Age : 28
Play by : Chachi Gonzales

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeVas. Jún. 02, 2013 5:23 am






wish i was special;
###; Cynara
I think i love you
Anya mániákusnak tart, a testvérem is teljesen elfordult tőlem, pedig csak egy dolgot szeretnék. Mégpedig azt, hogy megtaláljam apát és visszahozzam hozzánk. Semmi mást nem szeretnék, tényleg. Nem érdekel, ha kitör a forradalom, nem szeretnék divatos ruhákat, nekem egyetlen dologra van szükségem, mégpedig az apukámra, aki örökre a szívembe marad.
Nem fogom elfogadni azt, hogy esetleg már nincs köztünk, nem, nincs olyan dolog, ami őt elvehetné tőlem. Nem akarok abban a tudatban élni, hogy elhagyott minket, bár azt jobban el tudnám fogadni, hogy egy másik nő mellett találta meg a boldogságot, mintsem azt, hogy felszívódott. Mondjuk, nem csodálom azt, hogy apa elment, elvégre anya egy igazi hárpia, s emellett teljesen begépesedett. Néha rá se lehet ismerni, olyan, mint egy élő halott, és csak egy dolog fontos a számára. A munka. Nem lehet vele beszélni, mert csak ezt csinálja, ha mégis akkor biztos, hogy eszik és elküldi az embert, hogy menjen és foglalkozzon a saját dolgával. Tudom, hogy megviseli az, hogy apa eltűnt, de legalább látnám azt, hogy tenni is szeretne valamit annak érdekében, hogy visszaszerezze! De nem tesz, csak ül, néha látni sírni és kb. ennyi az egész. Itt megáll nála az érzelem, és tagadja, mintha tényleg örülne annak, hogy elment, ez lehetséges?
A testvérem sem viszonyul másként ehhez az egészhez, olyan rossz, hogy nem tudok rajtuk kiigazodni, mert bármennyire is próbálok nem lehet belőlük semmit kicsikarni. Ebben az esetben a bátyám olyan, mint az anyám, én pedig az apám vagyok, teljes mértékben.
Ezért is hagytam el őket, és indultam a nagyvilágnak abban a reményben hogy egyszer megtalálom valahol. Nem fogom feladni, hisz nem úgy ismernek engem az emberek, mint aki könnyen feladja.
Voltam már mindenfele, és néha kicsit túl sok időt töltök egy helyen. Bár van egy hely, ahol imádok lenni és szeretettel is várnak az ottani emberek. Úgy érezem megtaláltam a családom, legalábbis azt, amire nagyon vágytam. Lényegtelen.
Táskával a hátamon, fülhallgatóval a fülembe járom a köves erdei tisztást, s próbálok emberek után kutatni. Remélem nem tévesztettem el az utat, és hamar találok egy falut, vagy egy emberektől nyüzsgő helyet. De nem, még mindig puszta ez az egész hely, sehol egy lélek, sehol egy ház.
De hát nem tudok mit tenni, térképem elveszett, mikor kifújta a kezemből a szél, kedvtelenül mentem tovább és néztem ki a fejemből. Fülembe csak egy dolog visszhangzott, I'm gonna change you like a remix / Then I'll raise you like a phoenix, talán ez ad erőt nekem, hogy soha ne adjam fel az elképzelt dolgaimat.
A köveket rugdosva jutottam el egy elágazáshoz, ahol megláttam egy alvó lányt. Nem tudtam mit tegyek, de egy biztos: útbaigazítást kell kérnem, mivel eltévedtem. Ez már hivatalos. Lassan mentem oda mellé, és kezdtem el felrázni. Talán nem számított erre, de hát ki számít ilyenre? Eléggé megijedt, amin mosolyognom kellett.
- Nem akartalak megijeszteni, igazán sajnálom. – mosolyogva nyújtottam neki kezet, hogy elfogadva segítsek neki felállni. – Csak szeretnék kérdezni tőled pár dolgot. Eléggé eltévedtem, és nem tudom merre kéne mennem… - sóhajtva túrtam bele a hajamba, és néztem rá.

MADE BY MARLEY
Vissza az elejére Go down
Cynara Davis

Cynara Davis


Posts : 12
Join date : 2013. May. 23.
Residence : Gamma ;; Los Angeles/Khalana
Age : 30
Play by : Emilia Clarke

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeKedd Jún. 04, 2013 12:14 pm

Marcie & Cynara

Nem mondhatom el, hogy megráznak a váratlan dolgok. Pláne az utóbbi időkben, ugye... De momentán az váratlan volt, hogy épp, hogy leteszem a fenekem, és egy kicsit pihenek, már el is szundikálnék. Nem alszom túl sem túl jól, sem túl sokat éjjelente. Valahogy nem megy. Nyugtalan vagyok és ijedt. Félek ez kihat néha arra, ahogy másokkal bánok. Nem akartam ingerlékeny lenni. Sosem volt rám jellemző, hát ne pont most változzak hétfejű sárkánnyá. Elvégre senki nem érdemelte meg, hogy a saját bajom miatta leharapjam a fejét. Ez a lány sem. Bár elég váratlan az is, ahogy itt termett. Erre felé nem járnak csak úgy az emberek. Aki erre indul, annak célja van. Mondom én, akinek persze nem volt.
Kicsit zavarba ejtőnek éreztem a helyzetet, ahogy ott ücsörgök kábán, magamról is alig tudva hirtelen, ő pedig mosolyogva próbál visszaterelgetni erre a világra. Lassan megszokta a szemem a fényt. Minden tiszta és éles, ahogy körbe néztem; fel is fogtam, amit látok. Gratulálhattam magamnak, újra használható lettem. Még kicsit bizonytalanul ugyan, de felpislogtam az ébresztőmre. A szép, szimmetrikus arcú épp a tökéletes szögben állt, hiszen pontosan eltakarta a lombkoronán átszűrődő napsugarakat, amik egyenesen, de lágyan ugyan az arcomba szúródtak volna. Ritkán találkozom olyan emberrel, aki ilyen mosollyal indítja az ismeretségünket. Plusz egy pont neki már most.
- Jajj, dehogy... nem ijesztettél rám. - mondtam kissé szórakozottan, miközben a kósza tincseimet igazgattam, miket összekevert kissé a szellő. A kezemben lévő üvegre rászorítottam a kupakot, és a táskámba tettem. Időközben teljesen felmelegedett a benne maradt limonádé, semmi kedvem nem volt már meginni.
Lassan próbáltam feltápászkodni, és kinyújtóztatni a tagjaimat.
- Mondd, csak nyugodtan. Miben segíthetek? - mondtam dallamosan, miközben épp a ruhámról próbáltam leporolni az apró moha-szöszöket.
- Eltévedni nem nehéz errefelé, de igazából kijutni sem. - pillantottam rá derűsen és megvontam a vállam.
Észrevettem, hogy, meglehetősen kedve van beszélgetni, fecsegni vagy csak egy kis társasághoz. Az utóbbi hetek puffogása és begubózása után, mintha csak most kinyílt volna egy ablak, amin át lélegezhetek. Nem tartom magam hajlamosnak a depresszióra, de az embernek szüksége van a társaságra. Hogy érezze nem csak a saját kisebb nagyobb problémái az egyetlen létezők. Most nekem is mindent félre téve, amin eddig olyan kegyetlenül kényszerítettem magam agyalni, most így kellett útba igazítanom ezt a lánykát. Valahogy mégis úgy ügyeskedve, hogy ebből egy kisebbfajta társalgás legyen, pont amire szükségem lenne.
Most már újra a pihenőm előtti állapotban, ott álltam a lánnyal szemben, készen arra, hogy jó modorú helybéliként terelgessem kifelé az erdőből.
- Gondolom nem vagy idevalósi. - sandítottam felé, hiszen a z itteniek nagy része elég jól ismeri a fennsíkot. Bár ez a feltételezés sem volt túl helyt álló, elvégre a forradalmárok is a fennsík erdeiben rejtőztek, mindeddig elég eredményesen, hiszen a táborukat csak az találta meg, aki tudta, merre menjen ez ügyben.
- Nos, igazából, az sem segít túl sokat, ha az utat követed. Itt mindenfelé ágazik a kövesút. Csak jobban belekeveredsz, ha rá bízod magad. - mondtam, és kezdtem úgy érezni, hogy talán ekkora mértékű részletezés és okoskodás nem igazán érdekli őt.
- Merre szeretnél pontosan indulni? - kérdeztem rá a leglényegesebb dologra, amivel talán kezdenem illett volna. Reméltem, hogy a part felé tökéletes lesz neki, hiszen én is arra tartottam. Ha arra kell kísérnem, ráadásul többet sem sétálok a kelleténél. Hacsak persze, nem egy újabb természetvédő aktivista, aki a fejébe vette, hogy bizony mától a forradalom szerint kíván élni, hadakozni a teljesen megbuggyant államvezetéssel. Más se hiányzott, mint egy újabb embert vezetni a táborba, amit már jó ideje kerültem. Dacból. Dühből. Sértődöttségből. Valószínűleg megtenném, nem erről van szó, de félő, hogy az odaúton megpróbálnám erről lebeszélni, mint anno anyát, és Marisolt is. Bár egyik esetben sem lehettem túl meggyőző, hiszen, mindketten a forradalom szívében leltek meg valamit, amit én minden valószínűséggel nem érthetek.
- Istenem, de modortalan vagyok. - csaptam egy lágyat a homlokomra.
- Be sem mutatkoztam. Cynara vagyok. - mondtam szolíd kis mosoly kíséretében a segítségemre türelmesen várakozó, bájos leányzónak.
Like a Star @ heaven 653 szó Like a Star @ heaven

Vissza az elejére Go down
Marcie Owanfell

Marcie Owanfell


Posts : 72
Join date : 2013. May. 25.
Residence : Gamma
Age : 28
Play by : Chachi Gonzales

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeCsüt. Jún. 06, 2013 4:58 am

Marcie Owanfell írta:





wish i was special;
###; Cynara
L.O.S.T
Emlékszem arra a napra, mikor apa először ment el otthonról. Rúg kapálóztam, sikítottam és sírtam, azt akartam, hogy visszajöjjön, és soha többé ne menjen el. Minden nap vártam azt, hogy felbukkanjon a sarok végén, s lám egyszer megtörtént ez a dolog. Annyira boldog voltam, hogy rögtön a nyakába ugrottam és rendesen megölelgettem. Azt hiszem mindig a szülinapomra jött vissza, és mindig hozott valamit. De az igazi ajándék számomra az volt, hogy láthattam őt. Nem kellett semmi más, nekem ő is elég lett volna. Valahogy mindig jobb kapcsolatot ápoltam apával, mint anyával, de szerintem ez így szokott lenni. A lányok apásak, míg a fiúk anyásak, legalábbis én úgy vettem észre.
- Tényleg nem volt szándékos. – húztam mosolyra a számat, majd gyors a hajamba túrtam, és helyrepofoztam. Állítólag fontos az első benyomás, és igazából nem tudom, hogy az itt élő emberek miből ítélnek. Vannak olyanok, akik a külső alapján könyvelik el az embereket, de akadnak olyanok is, akik megismerik az embereket, s csak utána raktároznak el róluk valamilyen információt. Remélem, hogy ő nem ilyen, legalábbis nem ilyennek képzelem el őt. Szabadnak, és boldognak képzelem, de nem szeretnék előre inni a medve bőre, s inkább megvárom, míg többet beszélgetünk.
- Valamilyen falut keresek, de nem igazán tudok kiigazodni. A térképemet meg elhagytam, mikor az egyik fánál megálltam. – sóhajtva néztem az út irányába, ahonnan jöttem. Hátha, valamilyen csoda folytán visszatérne hozzám az én drága térképem, bár kétlem. – Gondolom, te jobban ismered ezeket az utakat, szóval rád bízom azt, hogy merre megyünk. Igazából csak átutazóban vagyok, és minden lehetőséget megfogok arra, hogy új helyeket ismerjek meg.
Próbálok nem mindent elmondani, de kissé nehéz megállni azt, hogy ne kérdezzem meg nem e látta a képen látható férfit. Majd később rátérek erre a témára is, csak először tájékozódjak ki ezen a terepen. Azt mondják a balkezesek nem jó tájékozók, s most az egyszer igazat kell adnom a régi földrajz tanáromnak, mert igaza volt. Mondjuk ez számomra ismeretlen telep, lehet, hogy kéne tudnom, hogy a moha mindig az északi oldalt mutatja, meg ilyeneket. De nekem nem ilyen segítségre lenne szükségem, hanem arra, hogy egy helybéli segítsen kitalálni ebből a labirintusból.
- Jól gondolod. Sose jártam még erre. – válaszoltam elpirulva, majd a földet kezdtem el nézni. Zavarban voltam, hisz rég nem beszéltem senkivel. Már pár nap óta úton vagyok, s az egyetlen társaságom a mobilom, ami lassan lemerül. Az viszont nem lenne jó, mert akkor tényleg megőrülnék a magánytól, már így is kiakasztó az, hogy nem minden helyen van térerő. De hát ez Gamma csodálatos természetéhez tartozik, amit élveznék is, ha nem kéne szállást találnom estére. Hallgatom, ahogy meséli az utakban való bízást, és tényleg. Ezek az utak könnyen eltéveszthetőek, itt nincsenek rendőrök vagy táblák, akik segítenének abban, hogy megmaradj a helyes úton.
- A part megfelelő lesz számomra. Már ha az neked is jó. Láttam valami falucskát a térképen, legalábbis akkor, amikor még meg volt. – válaszoltam kuncogva, majd kissé megindultam. Majd leálltam, mert eszembe jutott az, hogy nem is ismerem ezt a helyet. Talán jobb lenne csak szépen követni őt, hagyni azt, hogy ő vezessen engem, hisz egy eltévedt bárány lennék ebben az esetben.
Épp elkalandoztam, mikor a lány hangja zökkentett ki. El is felejtettem bemutatkozni, micsoda szörnyűség! Hisz mindig azt tanították, hogy először be kell mutatkozni, és azután kell társalgást csapni valakivel.
- Én is elfejtettem, ne haragudj. Marcie vagyok, örvendek a találkozásnak Cynara. – mutatkoztam én is be, majd egy mosolyt küldtem felé.


MADE BY MARLEY
Vissza az elejére Go down
Cynara Davis

Cynara Davis


Posts : 12
Join date : 2013. May. 23.
Residence : Gamma ;; Los Angeles/Khalana
Age : 30
Play by : Emilia Clarke

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeKedd Jún. 11, 2013 9:17 am

Marcie & Cynara

Nem vagyok az az idegenvezető fajta. Eddigi életem során talán egy, esetleg két ember talált meg azzal, hogy legalább irányítsam el valami felé, amit épp keres, hogy mutassam meg melyik irány, az amerre induljon. De hát mindig az történik, ami még soha. Készséges, helybéli állampolgár leszek, aki segít valakinek, akinek szüksége van rá. Ez érdekes helyzet. Mikor valaki arra kénytelen hagyatkozni, amit én mondok, vagy ez esetben mutatok neki. Félre vezethetném, ha nem az lennék, akinek látszom. Akár csak poénból, ha úgy tartaná kedvem. Olyan zegzugokhoz vezetném, majd hirtelen felszívódnék, ahonnan egy kiadós bolyongás után is alig találna ki. Vagy elvezethetném a forradalmárok felé, akik bizony a bizalmat nem adják ingyen, sem pedig könnyen. Mindemellett, ha megbomlott elméjű sorozatgyilkos lennék, biztosan elcsalnám egy félre eső kis ösvényre, ahol végeznék vele. A teste pedig eltűnne egy szakadékban vagy folyóban. A fennsík nagy, ő pedig első ránézésre csak egy törékeny lány. De én sem vagyok több, sem zavarodott elmével megáldott, vagy csak rosszat akaró ember, csupán a fantáziám egy kicsit képes elszabadulni. Olyan vagyok, aki szívesen segít, ha megkérik, ezzel pedig sosem él vissza. Bár akik kiérdemelnék a bosszúmat, azokat isten kímélje.
Marcie, - merthogy ez volt, a kis szeleburdinak tűnő, bájos leányzó neve - kissé zavarban, ugyan, de nem volt annyira félénk, hogy hozzám forduljon. Pedig aztán, nem sok ember menne épp oda egy fa tövében szunyókálóhoz, akiről elsőre nekem is valami olyasmi jutna eszembe, hogy "Ennek nincs otthon ágya?!" vagy pedig, "biztosan túlságosan felöntött a garatra, az út pedig hosszú hazáig". Egy szó, mint száz, ő jött, kérdezett és nyert. Én pedig leterelgetem a fennsíkról, sőt még ügyelek is arra, hogy az út többé kevésbé rögzüljön a kis fejében, a sűrű hullámos hajzuhatag alatt.
- Áhh, remek, én is a part felé tartok. - derültem fel kissé, majd fejemmel az út felé intettem, jelezve hogy akár indulhatunk is.
- A térkép valóban nem árt errefelé, ha nem vagy idevalósi. - intettem óva, a legközelebbi térkép nélküli kirándulásától, miközben határozott, de komótos léptekkel indultunk lefelé az úton.
- Régen én is szívesen indultam felfedezni - elmélkedtem hangosan - de idővel valahogy... nem is tudom, eltűnt az életemből a késztetés. Marcie kalandvágya, emlékeztetett a kislány kori én lelkesedésére. Már csak ezért megérte összefutni vele. Egy kellemes emlék mindig megmelengeti az ember szívét.
- Kicsit kacifántosak az utak. Hol vége egynek hirtelen, hol hirtelen új kezdődik, hol pedig át célszerű vágni az erdőn, ahol ösvény sincs kitaposva. Elsőre talán kicsit bonyolult, de apró dolgokból nem nehéz megjegyezni - csicseregtem a lánynak büszkén, mintha csak egy újdonsült tanárnéni okítaná a kis iskolásokat. Lehet egy görbe fa az "út" mellett, egy jellegzetes formájú odu vagy egy kusza fűcsomó, egy mohával borított kőszikla, vagy egy kellemetlen színű növény. Ezek hamar megmaradnak, egy idő után pedig enélkül is megmarad, hol forduljak jobbra, hol balra. Ha tényleg ilyen kis felfedező, akkor nem kell félteni, figyel, memorizál és átmegy a vizsgán. Aztán még a végén jobban ismeri majd a fennsíkot, mint én. Sosem lehet tudni.
- És, mi hozott pont erre a vidékre? - érdeklődtem, hogy még csak véletlen se unatkozzon mellettem, elvégre nem tartom magam unalmas társaságnak. Úgyhogy hajrá, beszélőkét aktiválni, és ki tudja talán egy kellemes ismeretség is születhet ebből a "kis" sétából.
Like a Star @ heaven 536 szó Like a Star @ heaven

Vissza az elejére Go down
Marcie Owanfell

Marcie Owanfell


Posts : 72
Join date : 2013. May. 25.
Residence : Gamma
Age : 28
Play by : Chachi Gonzales

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeVas. Jún. 16, 2013 4:06 am






wish i was special;
###; Cynara
I think i love you
Egyre nehezebb azt elfogadnom, hogy apa akár meg is halhatott. Valahogy nem jön az, hogy elhiggyem, hogy az én erős, okos apukám egy szemrebbenés nélkül eltűnjön, valahogy nem jön, hogy higgyek ennek az állításnak. Ismerem őt, és nem az a fajta, aki hamar feladná, aki nem próbálna hazatalálni, írni valamit. Anya meg a testvérem már teljesen feladták a reményt, szerintük apa csak egy nagy bohóc volt, akit elragadott a hév az utazással, és azért tűnt el. Saját magának köszönheti, de én tudom, hogy apa nem bohóc, mindig megfontolt volt és nem cselekedett addig, míg kétszer át nem rágta magát a terven. 
Tényleg rá hasonlítok a legjobban, minden szempontból. Bár a tájékozódás nem megy annyira jól, legalábbis a térképpel sokszor meggyűlt már a bajom. Csak reménykedni tudtam abban, hogy nincs semmi veszélyes erre fele, és nem kell attól félnem, hogy elrabolnak és eladnak valami gyerekkereskedőnek. Az a nagy harci helyzet, hogy még nem töltöttem be a 17-t, és még simán gyereknek számítok, szóval bármikor rendelkezhetnek velem. De annyi mindent hallani már a mai világban, hogy én azon se lepődnék meg, ha a 30 éves nőket is sikerülne eladniuk ezeknek az embereknek. Viszont apa történeteiből tudom, hogy a gammába lakó emberek olyan nyugodtak, és nem kell tőlük félni, mert barátságosak, és ha merünk nyíltak lenni, akkor ők segítenek rajtunk.
És tényleg ilyenek, legalábbis apa nem tévedett, mivel Cynara is semmi ellenkezés nélkül segített nekem, hogy megtaláljam a parthoz vezető utat. Az itteni emberek tényleg remekek, csak ezt tudom mondani, és ha Cynara ilyen kedves, akkor a többiek is kb. ilyenek lehetnek. Elég remek ez a hely.
Csak hallgattam, ahogy beszélt az itteni dolgokról, közben folyamatosan a tájat néztem, hogy megjegyezzem mi merre és hogyan. Visszafele már nem biztos, hogy itt lesz ő is, akkor már egyedül kell jönnöm és nem lenne szerencsés, ha nem találnék vissza egészen a hajóig, hogy visszaérjek Bétába.  
- Pedig kutatni, kirándulni mindig érdemes. Voltál már más helyeken is? Mert lehet azért vesztetted el a kalandvágyad, mert itt már mindent felfedeztél. Sokszor előfordul az ilyen a nagy utazókkal is és ilyenkor döntenek, úgy hogy elmennek más tájakra is. – mondtam el a véleményemet mosolyogva, majd tovább figyeltem, ahogy a tanárnő szerepét játssza. De igazából hálás voltam neki, mert ha ő nem lenne akkor biztos eltévednék ezeken az utakon, olyan kacskaringózósak. Örültem annak, hogy egy ilyen útitársa tettem szert, még akkor is, ha egy kevés időig lesz mellettem. Elvégre biztos a faluban lakik, onnan pedig nem hiszem, hogy tovább jönne velem.
- Furának tűnhet, de az apámat keresem, aki eltűnt már egy ideje… Nagyon hiányzik, és szeretném visszakapni őt. Anyáék szerint már rég meghalt, de én tudom, hogy nem. Biztos vagyok abban, hogy valahol itt kell legyen, valamerre, de nem tudom merre. Az álma az volt, hogy a nem tudom milyen hegyre eljusson és dokumentációt készítsen arról. – meséltem el neki kissé halkan, szomorúan. Mindig vele ápoltam a jobb kapcsolatot, így nem csoda, hogy vágyom arra, hogy viszont lássam. – Te nem láttad véletlenül őt? – húztam elő a képet a zsebemből és nyújtottam felé. Hátha látta, nem garantált, de bármi megeshet, nem szabad feladni sosem. 

kép
MADE BY   MARLEY
Vissza az elejére Go down
Cynara Davis

Cynara Davis


Posts : 12
Join date : 2013. May. 23.
Residence : Gamma ;; Los Angeles/Khalana
Age : 30
Play by : Emilia Clarke

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeKedd Júl. 02, 2013 10:19 am

Marcie & Cynara

Igencsak jól eső társaság talált rám, az kétségtelen. Szimpatikus volt a hangja, az, hogy ilyen kis éretlennek tűnik, mégis milyen megfontoltan viselkedik. Nem mellesleg pedig a haja… olyan sok és hullámos, és úgy omlik a vállaira, mintha csak épp az imént formázták volna. Sokkal természetesebbnek tűnik az én tejfölszőke hajam mellett, pedig ezzel születtem. Akaratlanul is édesanyám jutott eszembe, aki évekkel ezelőtt megvált ugyanilyen színű hajától, azóta sötétbarna színben pompázik a frizurája. Pedig édesapám mindig is imádta, hogy így elütünk más emberektől. Felrémlett bennem a kép, ahogy apa kiskoromban mikor átölelte anyát, folyton a hajába temette az arcát, és ha összebújtak ujjaival gyakran babrálta a szinte fehér fürtöket, amik anya vállán pihentek. Elszorult a szívem, és még mindig, ennyi idő után is tele volt a szívem szeretettel, ha csak rájuk gondoltam, tudván, hogy édesapám már nincs, már elvette az a baleset. Anya pedig a forradalmárok oldalán áll, kockára téve az ő életét is, miközben az ismerőseink és a környékbeliek továbbra is a régi Catelyn-t látják benne, semmit sem tudva arról, minek is a része ő.
Mindegy. Az én bajom nem Marcie baja. Most rá kell figyelnem, gondoskodnom róla, hogy elvezessem le a fennsíkról, úgy, hogy még az utat is nagyjából megjegyezze. Az igyekezete igencsak megmosolyogtatott. Minden egyes szavam, iránymutatásom pontos figyelemmel követte továbbra is. Legalább ő figyel rám. Ha már anya nem hallgat egy józan ember szavára. Megálltam egy pillanatra. Elcsendesedtem, majd végképp elhessegetve a gondokat a szemem elől, ismét lassú lépteket tettem egymás után.
- Ne haragudj! – szabadkoztam - kissé összesűrűsödtek a dolgok erre felénk. – vázoltam fel nagy vonalakban, hogy mégis minek tudja be, ha túlságosan gondterheltnek tűnnék.
- Ahogy látom, nem lesz baj visszafele az úttal. – bólintottam felé, immár egy kisebb mosoly kíséretében. Értelmes leánynak tűnik. Imádkozom, hogy egyszer se akadjon össze forradalmárokkal. Beállva közéjük igencsak hasznos embert tisztelnének benne. De Istenem, olyan ártatlan még ehhez. A világ olyan gyönyörű, mégis valami nyugtalanság és veszély van mindig a levegőben. Ha Isten lát most minket, Marcie-t távol tartja mindettől.
- Igazad lehet! – hadartam és néztem rá nagy szemekkel – Ez mindeddig még eszembe sem jutott. – csaptam a homlokomra. Be kell vallanom, ezt a vidéket közel, s távol, keresztben és hosszában ismertem már. Sok tapasztalt környékbeli öregnél is jobban. Viszont, mi lenne, ha a fennsíkon túlra kéne mennem? Arra nem ismerek semmit, elvesznék, akárcsak Marcie itt.
- Talán nem ártana, új irányt vennem. – elmélkedtem bizonytalanul – talán a fennsíkon túl is felfedezhetnék egyszer. Éreztem a kíváncsiságot a messzi-messzi vidékek iránt. Azt a kíváncsiságot, ami eddig valahogy elveszni látszott. Valami azonban mégis visszatartott. Anya? Derrick? Vagy valami más? Magam sem tudtam. De az biztos, hogy amíg anya az életét kockáztatja, nem mehetek messzebb. Derrick pedig… még csak nem is szerelem ami köztünk van. Feltéve, ha van miről beszélni. Jól tudtam, hogy nem engem szeret, nyilvánvaló volt. A teste és az elméje lehetett az enyém, de a szívét nem kaphattam meg.
- Felfedezni csak akkor indulhat az ember, ha nincs mit hátrahagyni vagy pedig biztonságban van az, amit hátrahagy. – mondtam.
- Bár valami azt súgja, ezt te pontosan érted. -  mosolyogtam rá.
Marcie azonban nem csak felfedezi a vidéket. Előbb is gondolhattam volna rá. Nem csak az itteni környék vonzotta, Isten tudja milyen messziről. A szívét követi. Az a szeretet vezeti őt, amit valaki olyan iránt érez, akitől az elválást valahogy úgy viseli, mint én, amikor anya közölte velem, hogy apa többé nem jöhet haza. Többet nem ölel át, vígasztal meg ha baj van. Nem viccelődik este a vacsoránál és nem kirándul velem többet. Soha.
Átveszem Marcie kezéből a fényképet, amit olyan édesen szorongat. Vetek rá egy pillantást és jól megnézem a rajta látható embert. Meglehetősen fiatal, fess férfi. Igencsak barátságos arckifejezés. Tökéletesen el tudtam képzelni Marcie édesapjának. Félve nézek a reménykedő leányzóra, aki türelmetlenül várja a válaszom, hátha mégis… hátha csak egy kicsit is ismerős, hátha láttam már valahol. Komoran visszanyújtom neki a képet.
- Sajnálom, de nem hiszem, hogy valaha láttam volna. - válaszolom együtt érzően.
- Ne haragudj, bárcsak segíthetnék. Bűntudatom volt. Egyenesen bűntudatot éreztem amiatt, hogy nem tudok semmi használhatót mondani, ami segíthet.
- De odalent a faluban és a parton is érdemes megkérdezni. – bólintottam - errefelé jó a memóriájuk az embereknek. Ha itt járt, biztosan emlékszik rá valaki. – bátorítottam Marcie-t, majd vígasztalóan a vállára tettem a karom, úgy baktattunk tovább.
- Ne aggódj, segítek a helybéliekkel. Elvégre egy ismerős arc mégis csak bizalmat keltőbb, ha kérdezősködik, mint valaki, aki a távolból vetődik errefelé.
Azt kívántam bár a helyében lennék. Bár tudnám, hogy az apám életben, csak arra vár, hogy megtaláljam. Bár lenne még esélyem felkutatni; bár életben lenne.
Lehet rossz az életünk, érhet bennünket bármilyen csapás, sosem lehet tudni ki cserélne velünk…
Like a Star @ heaven 772 szó Like a Star @ heaven
Vissza az elejére Go down
Marcie Owanfell

Marcie Owanfell


Posts : 72
Join date : 2013. May. 25.
Residence : Gamma
Age : 28
Play by : Chachi Gonzales

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeVas. Júl. 14, 2013 8:20 am






wish i was special;
###; Cynara
I think i love you
Annyi minden foglalkoztatott az elmúlt időben. Tudom, hogy vannak olyan emberek, akik már soha többé nem fognak találkozni a szüleikkel, és nekem még meg van a halvány esélyem arra, hogy megtalálom az apámat. Igazából nem vagyok én ennyire családcentrikus, meg eddig nem is nagyon voltam az. De mindig volt az életembe egy olyan személy, akit mindig hiányoltam magam mellől hiába tudtam azt, hogy esetleg a másik szobában van. Szükségem volt arra, hogy lássam őt, érezzem azt, hogy itt van velem. Kissé furának hangzik, de néha elgondolkodtam azon, hogy én nem is attól a nőtől származom, akit az anyámnak tekintek, de lehet, hogy ez csak az én agyamba van így.
Akadtak árulkodó jelek, de igazából nem akarok ilyenekre gondolni. Mert lehet, hogy bármennyire is gondolkodok, ezen elszomorodom, vagy még rosszabbul érzem magam, hogy apa nincs itt velem. Szeretném, ha itt lenne, szükségem van rá. Valaki mellettem kell legyen, nem?
- Meg lehet kérdezni azt, hogy mi történt mostanában itt? – kérdeztem ránézve, majd gyors hozzátettem. – Persze, ha titkos, akkor nem kell elmondani. Csak gondoltam akkor én is megismerném milyenek itt a körülmények. – láttam rajta, hogy nincs minden rendben. És őszintén érdekelt az, hogy mi nyugtalaníthat egy ilyen valakit, mint ő.
- Hát próbálok mindent megjegyezni, kisebb nagyobb sikerrel, de ez már mellékes. A lényeg az, hogy megtaláljam a visszautat. De az sem gond, ha nem, mert akkor majd követem az orromat. – viccelődtem, de a lelkem mélyén tudtam, hogy nem sokat veszem az orromnak. Tudok tájékozódni, új helyeken is csak az a helyzet, hogy kissé fáradt vagyok. Még soha nem éreztem magamat ennyire fáradtnak, de tudtam, hogy… Nos, nem állhatok itt meg. Muszáj megtalálnom az apámat, mert addig nem nyugszom le, míg nem lesz meg.
- Esetleg… ha szeretnél, eljöhetnél velem. Nem szoktam csak így hívni embereket magammal, meg nem is nagyon érek rá arra, hogy barátságot kössek, de örülnék arra, ha velem jönnél. Vicces lenne, és egy remek lehetőség lenne neked, hogy megismerj új tájakat. – mosolyodtam el, majd szemébe néztem. Csillogott a tekintetemben a lelkesedés, szerettem volna, ha velem jön. Legalább nem lett volna unalmas az utam. – Lenne kedved?
Remélem, van esély arra, hogy eljön velem. Szeretnék egy ilyen útitársat, mert legalább nem kéne unatkoznom. Annyi mindent megoszthatnánk egymással, rengeteg helyen voltam már és mesélhetnék neki. Ő meg mesélhetne nekem minden másról, vagány lenne. De tényleg örülnék annak, ha megtenné ezt a lépést és csatlakozna hozzám talán egy remek esély tárulna elé. Sose lehet tudni.
- Igazad van, nekem már tényleg nincs mit hátrahagynom. Az a legnagyobb gond, hogy akiket hátrahagytam azok igazából nem nagyon vették észre azt, hogy eltűntem. – vontam vállat elkeseredetten, és a hajamba túrtam. Próbálok erős lenni, de ez nem mindig megy, vannak pillanatok mikor nem tudok ellenállni a kísértésnek. Nem mindig mutatom azt, hogy rossz a kedvem, de amikor a családomról van szó, huzamosabb ideig, akkor bizony kijön rajtam a rosszkedv. Nem tehetek ellene, néha eluralkodik rajtam… és hát… ennyi.
Nem is igazán értettem magam, hogy miért is reménykedtem abban, hogy esetleg látta az apámat. Tudtam, hogy nem látta, de még is megkérdeztem, mert egy kicsit reménykedtem is benne, hogy… Na, tényleg sikerülne az, hogy nyomot kapjak. De nem kapok, ez viszont elszomorít, egy kicsit.
- Nem gond, nem te vagy az első, aki nem látta. – vontam vállat, majd elvettem a képet és megérintette az arcát rajta. Szerettem volna élőben is megtenni ezt, majd a zsebembe csúsztattam és jól megpaskoltam. Úgy látszik apa már csak egy fénykép és egy emlék marad.
- Hé, nem kell sajnálnod, és nem a te hibád. Igazából nem is tudom mit vártam, már megszokhattam volna azt, hogy nem tudnak segíteni. Ezért ne érezd magad rosszul. – vontam vállat és kissé meglepődtem mikor a karját megéreztem a vállamon. Nem is emlékszem mikor érintett meg valaki ilyen kedvesen, nagyon hálás voltam érte.
- Nagyon megköszönném azt, igazi reményt adsz nekem. Hálás vagyok érte. – mosolyogtam rá, majd a táskámhoz nyúltam és kicipzáraztam. Elkezdtem benne kotorászni és elővettem belőle egy könyvet. A világ csodálatos helyei címet viselte majd átnyújtottam Cynarának.
- Ez egy kis ajándék lenne neked, mert segítesz nekem. És… az a helyzet, hogy ha nem is hagynád el ezt a helyet, itt szétnézhetsz, hátha még is kedvet kapnál rá. – mosolyogtam rá, és felé nyújtottam a könyvet.
kép
MADE BY   MARLEY
Vissza az elejére Go down
Cynara Davis

Cynara Davis


Posts : 12
Join date : 2013. May. 23.
Residence : Gamma ;; Los Angeles/Khalana
Age : 30
Play by : Emilia Clarke

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 11:07 am

Marcie & Cynara

Első ránézésre Marcie nem tűnik olyasvalakinek, aki hatalmas terheket cipelne a vállán, vagy súlyos bajai lennének. Egész kis aranyos, az a fajta nevetős kis fruska volt, ha az ember rápillantott. Nem állítom, hogy én afféle komoly lány lennék, vagy megfontolt nő, aki saját kisugárzásával haptákba állítja az embereket, ha végig megy az utcán, de ő valahogy... Laza volt a javából, egészen kis éretlen. Olyan ártatlan teremtés, amiből szaladgált pár errefelé. Úgyhogy leszámítva azt a határozatlanságot, amit az eltévedése keltett benne, meg nem mondtam volna, hogy idegen errefelé. Mindaddig, míg kérdésére kissé hirtelen fordítottam felé a fejem. Erről ma már nem kérdez senki, inkább csak beszél, de azt is módjával, kíváncsian hallgatózó fülektől távol.
- Ami azt illeti, nem akarom rád hozni a frászt, sem semmi hasonló, meg sem kell ijedned, esküszöm, de... - haboztam egy picit, elvégre mégsem akartam, hogy holmi háború súlytotta területként  vagy megszállt vidékként nézne a mi kis otthonunkra. Mert ez más. Forradalom ugyan, de... jaj Istenem, bár legalább gondolatban meg tudnám fogalmazni mindezt a nagy bonyodalmat, menynek anya is része, nem beszélve több közeli ismerősömről is.
- ...szóval történtek fura dolgok az utóbbi időkben, ami azt illeti, elég régóta tart. - vontam meg a vállam.
- Megváltoztak az emberek. Először csak az elnök, a kormány emberei, aztán már a hétköznapi emberek is. Akárhogy is, de nem tudtam megjátszani, hogy engem ez nem érint. Tekintetemmel az utat fürkésztem előttünk, ahogy lépkedtünk, hátha így kevésbé feltűnő a búbánatos képem.
- Aztán az lett a vége, hogy kitört egy forradalom. - törtem végül a lényegre - ránk nem veszélyes ugyan - fűztem hozzá gyorsan, mielőtt még kellőképp ráijesztenék erre a szegény lányra.
- Csupán az államvezetés ellen lépnek fel... többnyire. De azért, ha bárkit meglátsz, aki forradalmárnak néz ki egy kicsit is, inkább hagyd békén. - sandítottam felé. Jobb, ha távol marad az ő életüktől. A szívemre venném, ha pont én sodornám a forradalom szívébe ezt az ártatlan teremtést. Egy pillanatra elgondolkoztam, vajon beszéljek-e neki anyáról vagy bárki másról, aki aztán fegyvert ragadott vagy szó szerint vagy csak képletesen is. Továbbra is kerültem a tekintetét. Majd pedig egy útelágazáshoz értünk.
- Itt ismét balra. - mondtam, majd arrafelé navigáltam Marcie-t. Ez pedig jó alkalomnak tűnt, hogy másfelé tereljem a témát, mielőtt a saját bajaimmal kezdem traktálni, amikről egy percre sem tudok megfeledkezni. Meg van szegényemnek a saját kis küldetése. Ennyi idősen indult neki a világnak, hogy megtalálja az édesapját.
- Ha már az aggodalomnál tartunk... - kezdtem és ezúttal rá pillantottam - Marcie, egy kicsit sem félsz, hogy történik veled valami? A világ olyan nagy, és mégis egyedül...
Bizonytalan tekintetemet pár, másodpercig az övébe fúrtam, majd ismét magam elé szegeztem az út aszfaltjára, nehogy közben elbotoljak.
- Kérlek szépen, melléd, legalább egy erő férfi ember kellene, aki vigyáz rád, míg az apukádat keresed. - bólintottam határozottan, mám amint kimondtam, rögtön meg is bántam. Hiszen, ez az ember az édesapja lenne, de ő nyomtalanul eltűnt, magára hagyva a kislányát. Ostobának éreztem magam, tekintve, hogy alig pár perce utalt rá, hogy már nincs kit hátrahagyjon, ergo olyan sem, aki ide elkísérné. Határozottan buta voltam, ennyi idősen. Féltem, ha tovább fűzöm a gondolatmenetem, akkor még kellemetlenebb helyzetbe sorolhatom magam, így ismét témát váltottam. Inkább gondolja rólam, hogy szenilis vagyok és nem bírom követni magam, mint, hogy neveletlen vagyok és modortalan.
- Várj, hogy én, utazni? - egy pillanatra megálltam, mire csak nagy nehezen eljutott a tudatomig, mit is mondott. Elképzelni is alig tudtam, hogy összecsomagoljak és nekiinduljak a világnak. Annyi ok szólt hirtelen mellette és ellene is.
- Te tényleg elvinnél magaddal? - kérdeztem, érezhetően tágra nyílt szemekkel. Szóhoz sem jutottam, ami azt illeti. Lassan halvány mosolyra húztam a szám, majd gondolkodóba estem. Ebben a pillanatban tényleg nem tudtam mit mondjak. Csak álltam ott, mint egy határ szerencsétlenség. Hál' Istennek, ő volt az aki kettőnk közül elsőnek szólalt meg. A helyzet így sem lett könnyebb, ami azt illeti.
Csak fürkésztem kíváncsian a könyvet, ami immáron az enyém lett. Nem, miket beszélsz te lány?! Nem fogadhatod el! - kezdett dúlni bennem kis "most mit illik és mit nem illik tenni" vita.
- Marcie. - nyögtem kis elcsukló hangon.
- Dehát ezt nem fogadhatom el. - mondtam bizonytalanul - ez nem egy apróság. Nem véletlenül hoztad magaddal ilyen messze. - néztem fel rá a könyvről.
- Nem vagyok az a neveletlen fajta, ezt igazán nem fogadhatom el. - viszont a színes képek és az a sok-sok oldal visszavonzotta a tekintetem a kezembe nyomott könyvre. Amiben ezek a képek szerint valahogy mégis más volt a világ, mint amit eddig ismertem... de vajon hogy lehetséges ez?
Like a Star @ heaven 760 szó Like a Star @ heaven
Vissza az elejére Go down
Marcie Owanfell

Marcie Owanfell


Posts : 72
Join date : 2013. May. 25.
Residence : Gamma
Age : 28
Play by : Chachi Gonzales

Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 4:54 am






wish i was special;
###; Cynara
I think i love you
Emlékszem, hogy kiskoromban mindig felfedező akartam lenni, egy olyan ember, aki nem fél semmitől és mindenki ellen képes kiállni. Igen, már akkor is az apámra akartam hasonlítani, nem pedig a műkörömmel megáldott édesanyámra. Elgondolkodtam már azon, hogy apa hogy választhatott egy olyan nőt mint anya. Szeretem őt, de teljes ellentéte annak, amit apa személyisége tükrözött. Talán azért volt megfelelő, mert az ellentétek vonzzák egymást? Érthetetlen számomra, és még nem is tapasztaltam, hogy elmondjam tényleg értem miért vágyott rá apa. De azt viszont megérteném, ha megtalálnám egy másik nő oldalán. Anya kibírhatatlan.
Hatalmas kíváncsiság kerített a karmai közé, mikor Cynara elkezdett különböző dolgokat mondani. Eddig az út keltette fel a figyelmemet, de ahogy elkezdett beszélni mindenféle furcsa dologról felgyulladt bennem az a szikra. Mi történhet itt? Hallottam már népfelkelésről, elégedetlen emberekről, akik sztrájkolnak, de még sose voltam közvetlen közelében egy forradalomnak. Mi van, ha megtámadnak, vagy… ha apa is köztük van? Nagyot nyeltem, nem tudnám elképzelni apát, ő mindig olyan nyugodt volt… nem tudna beállni ilyen emberek közé, akik még puskát is fognának egymásra. Nem vallana rá.
- Ez elég veszélyesnek hangzik, nekem meg nem célom az, hogy bajba sodorjam magam. Ha véletlenül összetalálkozok ilyen emberekkel, akkor elbújok, megígérem. – mosolyogtam rá, de mikor ránéztem láttam, hogy valami nincs rendben vele. Nem volt az a mosolygós hölgy, akivel az előbb találkoztam. Egy gondterhelt lánynak tűnt, akinek hatalmas fájdalom, aggodalom és gond van a szívén. – Érzem, hogy valamit nem mondasz el… Elmondod? – húztam fel gyengéden a szemöldökömet, majd inkább az útra figyeltem. Jól megnéztem, hogy hol fordultunk balra, majd bólintottam és tovább mentem.
Az út annyira nem volt bonyolult, mint a térképemen mutatta, bár hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem jönne jól egy GPS. Akkor biztosabban járkálnék, és talán többre is jutnék. Egy gond lenne, hogy ha lemerülne akkor a töltése nem lenne olyan egyszerű, bár… ha napelemmel működne, akkor semmi gond nem lenne. Elmosolyodtam a gondolatra, de ahogy meghallottam a mondandóját, lehervadt képemről a mosoly.
- Senkim nincs, akinek még számítanék… Tudod, volt egy fiú… Lance a neve és tetszett nekem, de az utóbbi időben úgy eltűnt, mint szürke szamár a ködben és nem tudom. – zavartan túrtam a hajamba, erről még Dylannek sem beszéltem, pedig ő a legjobb barátom, a testvérem. De Cynara ő lány, lehet megért vagy tud adni valami tanácsot, mindkettő jó lenne. – Inkább egy útitársa lenne szükségem, mert az utak unalmasak, a többire meg tudok én vigyázni, de ha megtalálom az apámat, akkor már lesz partnerem, egy erős férfi személyében.
Mosolyogtam, mikor megláttam meglepett arckifejezését. Jól tenne neki az, ha új helyeket fedezhetne fel és nem kéne itt ülnie. Főleg most, hogy tudok ezekről a dolgokról, amik mélyen bánthatják őt a viselkedéséből kivéve. Remélem semmi komoly és esetleg elfogadná a meghívásomat egy kalandra.
- Igen, te és egy utazás. Új helyek,új emberek, új kultúra. Nem lenne jó? – húztam fel mosolyogva a szemöldökömet, miközben tovább mentem. Tetszett az, hogy meglepődött ezen, a legtöbb ember csak vállat vonna és elfordulna, de ő nem tette ezt. – Persze, hogy elvinnélek magammal! Ez még kérdés? – kuncogva néztem rá, majd a könyvet néztem a kezében. Annyira fura volt, hogy nem akarta elfogadni a könyvemet, pedig tudom, hogy tetszik neki. A legtöbb ember elvette volna megköszönés nélkül, de ő nem akarja. Mi ez a hely?
- De… vedd el! Kérlek. Sokat jelentene, ha nálad lenne ez a könyv. Nekem meg nincs szükségem rá, mert annyiszor láttam, hogy megjegyeztem benne a legtöbb dolgot, ami a hasznomra fog válni. Neked meg segíteni fog, hogy elindulj bármerre. Nem fogadok el nemleges választ, szóval, ha tetszik, ha nem az a tiéd. – mosolyogtam rá, majd tovább mentem az úton mikor megláttam pár háznak a tetejét. Megtorpantam, biztos be akarok én oda menni? Mi van, ha valahol ott az apám… és… és…
- Az a falu? – suttogtam.
MADE BY   MARLEY
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Erdei utak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Erdei utak   Erdei utak Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Erdei utak
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Erdei faház

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Defiant Universe :: Gamma Verse • Los Angeles/Khalana :: • Fennsík-
Ugrás: