The Defiant Universe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Egy világ, de mégis három... Ugyanaz, de mégsem... Az emberek nagyravágyósága miatt a világ, amiben élünk megváltozott. Minden csupán tőlünk függ. Hol, hogyan, kivel és miként élünk. Tapasztald meg egyazon világ három arcát és tedd a helyére a dolgokat!
 
KezdőlapKezdőlap  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
welcome
Üdv a defiant universe különös világában! Ha tetszik, amit látsz, rajta... regisztálj és légy részese egy cseppet sem hétköznapi történetnek!
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
chat
staff

Legutóbbi témák
» Második randi, avagy a strandon
Vízpart Icon_minitimeVas. Márc. 09, 2014 4:10 pm by Dylan Branfort

» Albérletben...
Vízpart Icon_minitimePént. Nov. 29, 2013 1:46 pm by Robert Garfield

» Mozi & Pláza → Dylan and Marcie
Vízpart Icon_minitimeKedd Nov. 05, 2013 1:06 am by Dylan Branfort

» Képet, neked, szeretettel!
Vízpart Icon_minitimePént. Okt. 25, 2013 9:38 am by Amelia Bright

» Kérdezz! Válaszolj! Ismerj meg!
Vízpart Icon_minitimePént. Okt. 25, 2013 8:34 am by Marcie Owanfell

» Branfort kúria
Vízpart Icon_minitimeVas. Okt. 13, 2013 11:10 am by Dylan Branfort

» Phoenix Rose
Vízpart Icon_minitimeVas. Okt. 06, 2013 5:00 am by Marcie Owanfell

» Katrina White
Vízpart Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 10:50 pm by Katrina White

» Noel Jackobs készülget
Vízpart Icon_minitimeSzomb. Aug. 24, 2013 5:32 am by Noel Jackobs

» Erdei utak
Vízpart Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 4:54 am by Marcie Owanfell

frpg toplista
Vízpart 2zid75e
~ frpg toplista ~
Kérlek, segíts nekünk minden nap egy kattintással, hogy egyre előrébb kerülhessünk a szerepezős fórumok toplistáján.
Top posters
Admin
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Dylan Branfort
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Amelia Bright
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Marcie Owanfell
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Rei Minh
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Ciel D. Blackall
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Robert Garfield
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Joyce Romain
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Dylan Prince Rosso
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
Svetlana Rimmer
Vízpart Vote_lcapVízpart Voting_barVízpart Vote_rcap 
kiemelt
Vízpart A>
anniversary
oldalnyitás napja: 2013.05.21.

 

 Vízpart

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Admin

Admin


Posts : 210
Join date : 2013. Apr. 30.

Vízpart Empty
TémanyitásTárgy: Vízpart   Vízpart Icon_minitimeKedd Május 07, 2013 4:13 am

Vissza az elejére Go down
https://defiantuniv.hungarianforum.com
Nathaniel Armstrong

Nathaniel Armstrong


Posts : 4
Join date : 2013. May. 25.
Residence : Gamma
Age : 41
Play by : Josh Kloss

Vízpart Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízpart   Vízpart Icon_minitimeHétf. Május 27, 2013 5:22 am

Lana & Nate

-Gyere Max! -kiáltottam a tőlem olyan 50 méter távolságban lévő huskynak. Szemlátomást élvezte, ahogy a langyos víz végigsimít a mancsain. Amint meghallotta a hangom csaholva indult el felém.
Túl sok minden történt. Lazításra volt szükségem egy olyan helyen, ahol nem zavarnak, magam lehetek és elmerülhetek a gondolataimban. Közel ültem a vízhez. A hullámok egészen közel jöttek hozzám, a végük elérte a talpam. Naplemente volt.
Szokásomtól eltérően most levetettem a reverendát, és helyette fekete nadrágot és fekete inget vettem fel, amit egészen a könyökömig feltűrtem. Mint mindig, a keresztet formázó medálom ott lógott a nyakamban egy bőrszíjon. Cipővel nem fárasztottam magam, szerettem érezni a talajt a lábam alatt, ahogy a homok forrósága átmelegíti az egész testem. Ettől érezheti az ember igazán azt, hogy él.
Mostanában túl sok gond volt a táborban. Mi, forradalmárok közel sem voltunk elegen, a hatóság pedig egyre keményebben lépett fel ellenünk, nem riadtak vissza attól sem, hogy kioltsák az életünk. Ez minden táborlakó hangulatára rányomta a bélyegét. Feszültség, bizonytalanság, és néhol kétségbeesés is érezhető volt.
Próbáltam minél több időt tölteni a táborban, de a közeli templom papja vagyok, el kellett látnom a teendőimet, még akkor is, ha a forradalmároknak sokkal nagyobb szükségük volt rám, és a készletekre, amiket Matt-tel vittünk nekik.
Viszolyogtam ettől az egésztől. Az ellenségeskedéstől, a kizsákmányolástól, a haláltól...néha azt reméltem van más út is, hogy lehet ennél kíméletesebb, könnyebb módszer, de minduntalan beláttam, hogy nincs könnyű út, csak helyes.
Hittem az ügyünkben, ahogy sokan mások is, csak remélni mertem, hogy az igazság nem követel túl sok áldozatot.
-Max.-mosolyogtam a kutyára, miután oda ért hozzám, és fejét a karom alatt átbújtatva hozzám dörgölőzött. Egyik kezemmel közelebb hoztam magamhoz, a másikkal pedig megdögönyöztem a fejét.
Max-et körülbelül három éve találtam elhagyva, soványan, és fáradtan az út szélén. Megsajnáltam, és hazavittem. Bárki megtette volna, ugyanis olyan szemeket meresztett rám, amiktől még a legkőszívűbb ember is megenyhült volna.
-Ezt szeretnéd, ugye? -kérdeztem egy mosollyal a kutyától, miközben elővettem a hátam mögül egy kisebb méretű sárga labdát. Max egyből ugrálni kezdett.
Felálltam. Max már alig várta, hogy elhajítsam, ő pedig utánafuthasson és visszahozhassa nekem. Éles eszű kutya, mégis imádja ezt a bugyuta játékot. Hiába, ez sosem veszik ki belőlük.
-Futás, haver! -pillantottam az állatra és elhajítottam a labdát.


A hozzászólást Nathaniel Armstrong összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Május 27, 2013 9:31 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Svetlana Rimmer

Svetlana Rimmer


Posts : 15
Join date : 2013. May. 24.
Residence : ~ Utazó ~
Age : 35
Play by : ~ Hilary Duff ~

Vízpart Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízpart   Vízpart Icon_minitimeHétf. Május 27, 2013 7:09 am

Lana & Nate

Istenem, itt vagyok. Végre itt vagyok. A város rohadó bűze lassan elemészt engem, nem meglepő hát, hogy Gamma a szívemhez legközelebb álló világ, és itt töltöm időm legnagyob részét. A friss levegő, az óceán sós illatával körbeleng, és enyhe vízpermetet hoz rám. Lépteim már hosszú ideje nyomokat hagynak a nedves homokba, de jöttömet eltüntetik a hullámok lágy habjai, ahogy kifutnak a partra, megcsiklandozzák mezítlábas bokámat, majd visszasietnek a végtelen vizekbe. A lemenő nap gyönyörű színeket ad ar égnek, a narancs, a rózsaszín és a piros ezer árnyalata kápráztatja a tekintetem, ahogy visszatükröződik a vízfelszínen. Varázslatos látvány. Gyakran nézem meg itt ezt a mindennapi csodát, ma is erre tévedt a lábam. Hófehér ruhám, mely két vékony pánton kívül szabadon hagyja a vállam, pont eltakarja a térdem, és kellemesen simul a testemre néha, néha fellebben a lanyha szellő és a lépteim hatására. Barna hajam kiengedve zúdul a vállaimra, ékszereket nem viselek, és fehér balerinacipőm a bal kezemben van. Így haladok a parton, miközben tekintetemet szinte végig a természet gyönyörei felé fordítom, a szikrázó színű naplementére koncentrálok, és szinte minden mást kizárok. Így eshet meg, hogy a kutyaugatás nem tünik fel nekem, ahogy a másik parton lévő személy sem. Igaz, még távol vagyunk egymástól, de pont felé haladok. Nem veszem őt észre. A szabadságról elmélkedem. Tudom, hogy az itt élő felkelők mennyit küzdenek, és segítenék is nekik, de nem tehetem, nem vonhatom magamra a figyelmet. Nem akarom, hogy megfosszanak az egyetlen dologtól, amit még magamnak tudhatok. A szabad döntés jogától. Szeretek így élni. Lehet otthonom nincsen, de enyém az egész világ. Minden világ.
Valami mellettem ér földet. Atyám, még meg is ijedek egy kicsit. Hogy lehetek ilyen figyelmetlen? Nem kellene ennyire elmerülnöm a gondolataimban. Még mindig nem vagyok teljesen a jelenben, a hangok ködösek, ahogy lassan lehajolok az ismeretlen sárga színű tárgy után. Egy labda? Ugatás! Most nézek csak körbe szinte. Egy husky rohan felém, kilógatott nyelvvel. Mosolyra húzódik a szám, és reflexszerűen felállok.
- Hát hello! Ez a Te labdád haver? Hogy hívnak? - mondom neki békésen, miközben újra lejebb ereszkedem, hogy a kutya felé nyújtsam a labdát. - Vagy inkább eldobjam? - beszélek szinte magamban, majd inkább úgy döntök a második ötlet jobb lenne, hát elhajítom a labdát abba az irányba, amerről a kutyus érkezett. És csak most veszem észre, hogy nem vagyok egyedül. Jó persze, a kutyák nem dobálnak labdát maguknak, de eddig nagyon el voltam gondolkodva. A fekete ruhás alak felé veszem az irányt, akit a husky gazdájának vélek, hiszen mást nem nagyon látok a közelben. Sétálgatok a férfi felé, és ahogy egyre közelebb érek, megnézem, hogy kivel is akadt dolgom. Sötét haj, széles váll, fekete öltözék, kutya. Ki lehet ez? Sosem láttam még azt hiszem. De az eb édes. Csak odaérek, de már távolról mosolygok a férfira.
- Üdv. - azta, nagyon jól néz ki. Basszus Lana, ne stírörld! Csak mosolyogj... - Aranyos kutya. - nyögöm még utána, majd szinte elpirulok. Mi van velem? Mikor rájövök, hogy mélykék szemek kereszttüzében állok, zavarban érzem magam. Mintha a lelkembe látna...
- Lana vagyok. - úristen, mit mondtam?! Marilynként kellett volna bemutatkoznom. Mi a fene van? Arcomon egy pillanatra látszik valami furcsa érzelem, mintha csak félelem csillanna meg a tekintetemben, de ahogy jött, el is tűnik onnan. Hallgatok. Nyugalom, úgy sem ismer engem. Nem tudja, hogy ki vagyok, nem tudja, hogy utazó vagyok, nem tud rólam semmit. De azok a szemek... Úgy érzem, el vagyok veszve...
Vissza az elejére Go down
Nathaniel Armstrong

Nathaniel Armstrong


Posts : 4
Join date : 2013. May. 25.
Residence : Gamma
Age : 41
Play by : Josh Kloss

Vízpart Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízpart   Vízpart Icon_minitimeHétf. Május 27, 2013 9:29 am

Lana & Nate
Maxnek sikerült elég messzire elszaladnia ahhoz, hogy már ne nagyon figyeljek rá. Okos kutya, perceken belül visszajön.
Szerettem a tengerpartot. Mindig megnyugtatott a víz morajlása, és a hullámok látványa, ahogy a sziklákhoz csapódtak. Nem csak a sós víz illatát szerettem jó mélyen a tüdőmbe szívni, hanem a hely egész atmoszféráját.
Az embernek szüksége volt erre ezekben az időkben. Gamma természeti harmóniája kezdett felbomlani, és ennek tudtam a pontos okát. Dühített, hogy egy világ ezt megteheti a másikkal, hogy emberek megtehetik ezt más emberekkel. Bár nem szabadott volna ítélkeznem és többnyire nem is szokásom, mégis...azokat az embereket, akik ezt tették Gammával igenis elítéltem, úgy is, hogy semmit nem tudtam róluk.
Matt sokszor mondta, hogy meg kéne próbálnom az átkelést, lehet, hogy a DNS-em megfelelne. Mániája volt erről győzködni engem, de még nem sikerült rávennie. Úgy gondoltam ezt a világot sem lehet megismerni egy emberöltő alatt, akkor mit kezdenék másik kettővel?
Percekig bámultam elmélyülten a vizet zsebre tett kézzel. Ebből az állapotomból csak a majdnem mellettem földet érő labda zökkentett ki. Felnéztem, és a felém futó kutyára, majd a nem sokkal utána közeledő nőalakra pillantottam.
Max csaholva, örvendezve futott oda hozzám, immár labdával a szájába. Megsimogattam a fejét, aztán a nőre pillantottam.
-Üdv! -köszöntem neki én is, de még mindig nem engedtem el a kutyám.
-Szeret ismerkedni. -húztam félmosolyra a szám. Kétségtelenül gyönyörű nővel álltam szemben, és bár pap vagyok és cölibátust fogadtam, férfi is voltam, ráadásul nem vak.
Ennek ellenére nem aggódtam, Isten mindig azért küld felém kísértést, hogy próbára tegyen, én pedig céltudatos vagyok és szeretem kiállni a feladatokat.
-Örülök Lana. Nate vagyok. -nyújtottam felé a kezem kézfogás céljából, aztán ismét a vízre emeltem a tekintetem.
-Gyönyörű hely. Gyakran sétálsz erre? -tettem fel egy egyszerű kérdést, amire a válasz rengeteg dolgot elárulhat a lányról.
Először is azt, hogy a közelben él vagy tartózkodik e, hogy szeret e sétálni, szereti e a tengert...mindig is szerettem új embereket megismerni, és miért ne tettem volna most, hogy Max felém sodort egyet.
Nem éreztem szükségét annak, hogy eláruljam mivel foglalkozom. Ha megkérdezi természetesen nem fogom letagadni, de az emberek mindig másképp kezdtek el viszonyulni hozzám, miután megtudták, hogy pap vagyok, pedig én is gyarló ember vagyok, akárcsak ők. Nem akartam, hogy most is ez történjen, hogy Lana is másképp viselkedjen.
Eddig kétféle emberrel találkoztam : voltak azok, akik amint megtudták, hogy pap vagyok, elmondták minden bűnüket, minden gondjukat bajukat...a többiek pedig szimplán csak tartózkodóbbá váltak. Sosem értettem. Miért ne lehetnének egyszerűen csak önmaguk?
Vissza az elejére Go down
Svetlana Rimmer

Svetlana Rimmer


Posts : 15
Join date : 2013. May. 24.
Residence : ~ Utazó ~
Age : 35
Play by : ~ Hilary Duff ~

Vízpart Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízpart   Vízpart Icon_minitimeKedd Júl. 02, 2013 8:05 am

Lana & Nate

Kissé megkövülten állok az új ismerősöm előtt, miközben egyre csak az jár a fejemben, hogy miért árultam el a valódi nevem. Valahol azon imádkozom, hogy a férfi ne ismerjen, még véletlenül se legyen utazó, vagy ne adj' Isten, ügynök. Bár még akkor is kicsi a vílószínűsége, hogy hallott az esetemről, és még fel is ismer, de a legjobb persze akkor is az lenne, ha a többi világ létezéséről még csak nem is tudna, és véletenül sem lepleződhetek le. Persze lelki vívódásom nem látszik nagyon külső szemlélők által, inkább mintha csak zavarban lennék egy kicsit, és így is viselkedem valamilyen szinten. Kissé zavartan állok egyik lábamról a másikra, és nem nézek Nate szemébe, amúgy is olyan érzésem van tőlük, mintha keresztülszúrnánka, mintha csak nyitott könyv lennék előtte, és ez teljesen összezavar. De lehet, csak azért van ez bennem, mert a valódi nevem mondtam ki abban a pillanatban. Persze mikor elhangzik egy kérdés, összeszedem magam ismét, és apró mosollyal az arcomon fellek, miközben a távolba bámulok, és a messzeségbe nyúló vizet figyelem.
- Igen, elég gyakran. Csodálatosnak tartom a természetet, minden apró gyönyörűségében. Ahogy a hullámok a partra szaladnak, a napfény a víztükrön csillog, a sós permet illata, kábítóan mesés. Szerencsésnek érzem magam, hogy itt lehetek. - hangom őszinte, és tekintetem a távolba ring, miközben egyre felmerülnek bennem a világ képei, ahol születtem, ahol felnőttem, egy pusztuló világ, sötét, romlott világ képe, amihez képest Gamma egy paradicsom. Mély levegőt veszek, és visszatérek vele a jelenbe, és Nate felé fordulok kedves mosollyal.
- A naplemente pedig külön varázslat. - teszem hozzá, és nézem, ahogy a nap lassan a hullámzó horizont alá bukik, és az égen már látható a hold áttetsző, szürkés képe. A cipőmet továbbra is a kezemben tartom, és mezítelen talpam a meleg homokot éri, amit néhe lehűt egy kevés partra futó víz. Nagy barna szemeimmel nézek a férfire, várom szavait a tengerrel kapcsolatban, vagy csak úgy, és szám sarkában kellemes mosoly ül. Különös, megmagyarázhatatlan feszengés fog el a társáságában, de közben muszáj néznek, mert annyira gyönyörűek azok a tiszta, kék, tükröződő szemek...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vízpart Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vízpart   Vízpart Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vízpart
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
The Defiant Universe :: Gamma Verse • Los Angeles/Khalana :: • Part-
Ugrás: